Specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogZaro

W działach rachunkowości czy finansów pracować chce wiele osób. Zwłaszcza młode osoby upatrują tu okazję, aby osiągnąć wysokie stanowisko i dobrze zarabiać. Bardzo często za cel obierany jest dział rachunkowości inwestycyjnej. Faktycznie tutaj można bardzo dobrze zarabiać, ale też taka praca wiąże się z pewnymi wymaganiami. Przede wszystkim najchętniej zatrudniane są osoby z tytułem specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej, a to oznacza, że nie wystarczy skończyć studia w dziedzinie finansów czy rachunkowości, ale jeszcze trzeba uzyskać tytuł specjalisty. Jak można to zrobić? Można z powodzeniem ukończyć kurs i zdobyć tytuł specjalisty. Pozostaje jednak pytanie co z zarobkami?

Specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej może liczyć na wysokie zarobki. Średnia pensja to około 10 tysięcy złotych miesięcznie, oczywiście brutto. Jednak wszystko zależy od wielkości firmy, dla której taki specjalista pracuje oraz od miasta, w którym firma ma siedzibę. W dużych miastach zawsze można liczyć na wyższą pensję, ale w tym zawodzie nawet w mniejszych miastach też można zarabiać dobrze, a na pewno lepiej niż szeregowy pracownik działu rachunkowości.

Zadaniami specjalisty do spraw rachunkowości inwestycyjnej są między innymi księgowa obsługa funduszy kapitałowych, portfeli inwestycyjnych, księgowanie operacji dotyczących inwestycji wszelkiego rodzaju czy przygotowywanie analiz i raportów na temat inwestycji. Dlatego też potrzebna jest ugruntowana wiedza, która pozwoli na umiejętność prowadzenia analizy inwestycji, ocenę ryzyka inwestycyjnego czy nawet prowadzenie kontroli w obszarze transakcji finansowych. Tak ważne jest więc mieć znajomość rynków inwestycyjnych, ale i rachunkowości. Dlatego zaraz po studiach trudno jest dostać taką pracę, jeśli nie mamy tytułu specjalisty.

Jak zostać specjalistą do spraw rachunkowości inwestycyjnej? Oczywiście studia w zakresie rachunkowości lub finansów ze znajomością rynków inwestycyjnych są dużym atutem na start. Ale specjalistą można zostać uczęszczając na kurs, po którym otrzymamy certyfikat MEN. Takie kursy organizuje Krajowa Izba Księgowych. Wszystkie kursy maja program merytoryczny zgodny z wymaganiami Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto Krajowa Izba Księgowych widnieje na liście placówek oświatowych i ma wydany certyfikat jakości ISO9001:2009. Wydawane po ukończeniu kursy certyfikaty są zgodne z drukiem MEN. Oznacza to, że po ukończeniu kursu otrzymamy certyfikat poświadczający, że jesteśmy specjalistą ds. rachunkowości inwestycyjnej na dokumencie MEN. Taki dokument jest bardzo wartościowy, ponieważ poświadcza naszą wiedzę, ale też druk MEN powoduje, że jest on uznawany w każdej firmie.