Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogWarsz

Zagadnienia związane z księgowością budzą powszechny lęk wśród przedsiębiorców. Bez wątpienia są to kwestie trudne, których rozwikłanie przysporzy przeciętnemu Kowalskiemu wiele zmartwień i nieprzespanych nocy. Dlatego zawód księgowego cieszy się ogólnym poważaniem zarówno wśród szefostwa, jak i pracowników zajmujących niższe szczeble. Ci pierwsi zdają sobie sprawę, że bez wysiłku speca od paragrafów i liczb prawidłowe funkcjonowanie firmy jest nieosiągalne, ci drudzy zaś z szacunkiem podchodzą do księgowego, ponieważ to dzięki niemu otrzymują co miesiąc wypłatę na czas. Księgowość niekoniecznie musi być działem lub referatem w urzędzie czy przedsiębiorstwie. Może ona również oznaczać własną działalność. Wynajmowanie zewnętrznych podmiotów świadczących usługi księgowe, jest bardzo popularne wśród małych i rozwijających się firm. Posiadanie fachowej wiedzy i uprawnień z dziedziny rachunkowości otwiera niezwykle szerokie spektrum możliwości. Od etatu w różnego rodzaju placówkach państwowych i prywatnych, jak poprzez rozkręcenie własnej działalności, która z pewnością będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem.

Zapewne wiele osób zastanawia się teraz, co takiego musi zrobić, by zdobyć niezbędne informacje i dyplomy, które pozwolą im realizować się w zawodzie księgowego. Odpowiedzią na te i podobne dylematy jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Dzięki temu renomowanemu podmiotowi edukacyjnemu urzeczywistnisz postawione przed sobą cele. KIK łączy w swoich metodach tradycję (wymogi stawiane przez MEN) i nowoczesność (certyfikaty jakości ISO). Przez tradycję rozumie się przekazanie wszystkich tajników, bez których prowadzenie rachunków okaże się zadaniem niemożliwym do wykonania, natomiast nowoczesność oznacza nowatorskie metody dydaktyczne. Na czym one polegają? Mianowicie na tym, że by wziąć udział w szkoleniu, wystarczy posiadać komputer ze stałym połączeniem z siecią. Kurs II stopnia księgowego zrealizujesz w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy gdziekolwiek indziej sobie zamarzysz. Prowadzącego oraz innych uczestników instruktażu zastąpi ci platforma e-learningowa, dzięki której w łatwy i przejrzysty sposób przyswoisz niezbędną wiedzę. Specjalne formy nauczania, które stanowią podwaliny efektywnej pracy platformy, zostały w szczegółach opracowane przez sztab ekspertów. Dlatego możesz być pewien niezawodności i owocnych wyników, które uzyskasz dzięki szkoleniu. To, jak długo będziesz je wykonywać, zależy tylko od ciebie. Pamiętaj, że im większy okażesz zapał, tym szybciej zdobędziesz upragnione uprawnienia. Ukończenie kursu II stopnia księgowego skutkuje otrzymaniem specjalnego certyfikatu, który stanowi swego rodzaju przepustkę do etatów księgowego zarówno w jednostkach sektora państwowego, jak i prywatnego.