Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-Blogksięgowy

Samodzielny księgowy to pożądany zawód na rynku pracy, ponieważ takiej osobie pracodawca z powodzeniem może powierzyć dokumenty i mieć pewność, że będą one sprawdzone, wprowadzone w system komputerowy oraz rozliczone w sposób rzetelny. Samodzielny księgowy oznacza też, że taka osoba nie potrzebuje nadzorcy, który by sprawdzał czy dobrze wykonała swoją pracę. Dlatego też takie osoby bardzo chętnie zatrudniane są w małych przedsiębiorstwach, gdzie jest miejsce tylko dla jednego księgowego, ale też w dużych firmach, które podzielone są na wiele działów i gdzie każdy z nich potrzebuje obsługi księgowej. Taki samodzielny księgowy jest więc pożądany w każdej firmie niezależnie od jej wielkości oraz w biurach rachunkowych, gdzie też do rozliczania na bieżąco jest wiele różnych jednostek i nie ma czasu, aby jeden księgowy nadzorował młodszych stażem pracowników.

Jak zostać samodzielnym księgowym? Można zapisać się na kurs organizowany przez Krajową Izbę Księgowych. Dlaczego akurat w tej placówce? Po pierwsze dlatego, że po ukończeniu kursu w KIK otrzyma się Dyplom Samodzielnego Księgowego a także certyfikat ukończenia kursu i uzyska się tytuł Samodzielnego Księgowego. Po drugie wszystkie uzyskane dokumenty są zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Po trzecie placówka ta widnieje w ewidencji szkół i placówek oświatowych, a więc jako kursanci mamy pewność, że jest to szkoła działająca legalnie według wysokich standardów MEN. Kolejna zaleta Krajowej Izby Księgowych to certyfikat jakości ISO 9001. Oznacza on, że poziom nauczania, jakość nauki oraz kadra ucząca są najwyżej klasy.

Co ciekawe kurs samodzielnego księgowego można też zrobić przez Internet, co z pewnością jest zaletą dla osób pracujących zawodowo. Taki model kursu także jest uznawany przez MEN, a co dla wielu osób ważne na dyplomie i certyfikacie ukończenia kursu nie ma adnotacji o tym czy ukończyliśmy kurs stacjonarny czy online. Celem kształcenia niezależnie od formy nauki jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do zawodu samodzielnego księgowego, zatem program zajęć będzie taki sam i w obu modelach zostaną omówione identyczne zagadnienia dotyczące pracy samodzielnego księgowego w teorii jak i w praktyce.

Wiele osób obawia się, że na kursie online będzie mniejsza porcja materiału do omówienia albo, że wiedza nie będzie sprawdzana. Nie tutaj! W KIK nawet szkolenia online prowadzone są bardzo rzetelnie i na platformie e-learningowej zamieszczane są takie same materiały jak te omawiane na kursie stacjonarnym, a ponadto aby zaliczyć kurs trzeba po każdym temacie zdać sprawdzający wiedzę test cząstkowy, a po opanowaniu wszystkich tematów test generalny.