Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Kurs dla księgowych w Gdańsku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w ciągu ostatniego roku w Gdańsku oraz ogólnie na terenie Trójmiasta zostało otwartych wiele nowych firm, a także oddziałów międzynarodowych korporacji. Dlatego też poszukiwani są różni, wykwalifikowani pracownicy do pracy w tych nowych jednostkach. A jaki fachowiec jest potrzebny w każdej firmie? Księgowy. Żadna firma nie obejdzie się bez księgowego. Ponadto biura rachunkowe prowadzące księgowość dla zewnętrznych podmiotów także prowadzą przez cały czas nabór, ponieważ i one mają więcej pracy przez rozwój ekonomiczny w tym regionie.

Ale najważniejsze jest to, w jakim miejscu zrobimy kurs dla księgowego, ponieważ nie wystarczy mieć dyplom czy certyfikat ukończenia kursu, aby dostać nową pracę. Potrzebne są dokumenty z renomowanej i uznawanej szkoły, której ranga prestiżu wystarczy, aby nowy pracodawca miał pewność, że nasze umiejętności są na wysokim poziomie, były sprawdzone, a podjęta przez nas nauka odbywała się pod okiem specjalistów. Jedną z instytucji, która prowadzi kursy dla księgowych i jest wpisana na listę ewidencyjną dla placówek szkolnych i oświatowych jest Krajowa Izba Księgowych. Ponadto placówka ta spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i może poszczycić się certyfikatem jakości ISO 9001:2009. Z pewnością są to ogromne zalety i dla uczniów, jak i dla przyszłych pracodawców, którzy wśród absolwentów tej instytucji będą poszukiwać kandydatów do pracy.

Dlaczego to tak ważne, aby wybrać renomowaną placówkę? Przede wszystkim instytucje działające zgodnie z wymogami Ministra Edukacji Narodowej gwarantują program nauczania wysokiej jakości. W takiej szkole na pewno nauczymy się księgowości od podstaw lub dalej rozwiniemy swoją wiedzę, jeśli już kiedyś mieliśmy styczność z tą dziedziną. Ważne jest, aby podstawy programowe kursu zgadzały się z podstawami MEN. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasza wiedza po ukończeniu kursu będzie dostateczna, aby zacząć pracę w dziale księgowości.

Warto też wiedzieć, że zarówno kursy stacjonarne prowadzone przez Krajową Izbę Księgowych jak i kursy online są autoryzowane przez MEN. Oznacza to, że możemy wybrać model kursu, który nam bardziej pasuje, bo na obu nauczymy się dokładnie tego samego. Podczas kursu online też trzeba będzie napisać pracę zaliczeniową oraz zdać testy cząstkowe i test końcowy, a więc nauka nas nie ominie. Dlatego nie warto rozpatrywać kursu online jako gorszego, bo jak widać i ten rodzaj kursu spełnia wysokie wymagania MEN.