Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Obecnie dostępne są różnego rodzaju kursy zawodowe pozwalające nawet w miesiąc zdobyć kwalifikacje w całkiem nowym zawodzie albo też na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych przez otrzymanie dyplomu w danym zawodzie. Jaki jest obecnie najpopularniejszy kurs? Jest to kurs dla księgowych w Lublinie. Dlaczego akurat kurs księgowości? Bo księgowy potrzebny jest w każdej firmie: od rozliczania działalności jednoosobowej, po pracę w międzynarodowych korporacjach ze świetnymi warunkami zatrudnienia. Jest to zdecydowanie zawód, który jeszcze przez kilkadziesiąt lat będzie potrzebny, a przede wszystkim szanowany i dobrze płatny.

Kto powinien iść na kurs dla księgowych? Każdy kto jest systematyczny, cierpliwy, lubi porządek i pracę przy komputerze, ponieważ obecnie do rachunkowości używa się zaawansowanych programów komputerowych, które pomagają w pracy i pozwalają generować dokumenty jednym kliknięciem, zamiast wypisywać ich setki dziennie odręcznie. Jednak wcale nie trzeba mieć już wcześniej kontaktu z rachunkowością lub pasjonować się matematyką. Wbrew pozorom w rachunkowości wypełnia się tylko odpowiednie rubryki cyframi czy innymi danymi z dokumentów, a formuła w programie komputerowym sama dokonuje obliczeń. Mitem jest więc, że trzeba lubić ten przedmiot, ponieważ teraz wszystko za nas policzy komputer.

Czy kurs dla księgowych wystarczy, aby dostać pracę w renomowanej firmie? To zależy od tego, w jakiej szkole zrobimy kurs księgowego. Wybierając placówkę, w której będziemy się uczyć trzeba wziąć kilka czynników pod uwagę. Oczywiście dla niektórych osób najważniejsze jest cena, ale nie to powinno być wyznacznikiem czy kurs jest dobry, a renoma jednostki, która go organizuje. Zawsze trzeba sprawdzić informacje o szkole, traktując poważnie wpisy do ewidencji szkół i placówek oświatowych. Pozwala to mieć pewność, że taki kurs będzie prowadzony przez pedagogów. Równie ważne jest sprawdzenie czy szkoła spełnia wymogi stawiane przez MEN i czy dyplom oraz certyfikat wydawane po zakończeniu kursu są zgodne z wzorem zamieszczonym w rozporządzeniu MEN. Co jeszcze można wziąć pod uwagę? Certyfikat jakości. Krajowa Izba Księgowych możesz się poszczycić nie tylko spełnieniem wszystkich formalnych wymogów, ale też certyfikatem jakości ISO 9001:2009. Dlatego jeśli chcemy nauczyć się księgowości, to zapisując się na kurs w KIK mamy pewność, że nie tylko kurs będą prowadzić doświadczeni fachowcy, ale i że dokumenty, które dostaniemy po zrealizowaniu kursu będą uznawane w wielu podmiotach prywatnych i państwowych. Wbrew pozorom przyszli pracodawcy sprawdzą, gdzie odbywaliśmy naukę i im lepsza opinia samej szkoły, tym my mamy większe szanse na zatrudnienie.