Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Kursy mogą nas bardzo wiele nauczyć w krótkim czasie. Nie każdy chce lub ma możliwość iść na studia podyplomowe, które by dokształciły go w innej dziedzinie lub poszerzyły ogólną wiedzą o bardziej specjalistyczną. Dlatego dla osób, które chcą nauczyć się księgowości, ale nie chcą iść na wieloletnie studia, wówczas kurs dla księgowych w Rzeszowie może być najlepszą formą nauki.

Czy na takim kursie faktycznie można nauczyć się wszystkiego z zakresu księgowości? Jak najbardziej, ale bardzo istotne jest, aby znaleźć szkołę, w której program nauczania zaakceptowany jest przez Ministra Edukacji Narodowej, a sama placówka ma renomę i zdobyła certyfikaty jakości, jak ISO, które potwierdzają, że w danym miejscu zdobędziemy nie tylko wiedzę, ale i dokumenty poświadczające wykonywany zawód. Jeśli chcesz zostać księgowym to z pewnością Krajowa Izba Księgowych będzie instytucją, w której taki kurs zrobisz pod okiem fachowców, a standardy nauczania będą tu zgodne z rozporządzeniem MEN. Warto też wiedzieć, że KIK uzyskało certyfikat ISO 9001:2009 i choćby to świadczy o wysokiej jakości tej szkoły.

Po ukończeniu kursu dla księgowych Krajowa Izba Księgowych wydaje stosowne dokumenty jak dyplom i certyfikat ukończenia kursu, według wzoru zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będzie można podjąć pracę w firmach prywatnych, w instytucjach państwowych, w bankach komercyjnych czy po prostu w biurach rachunkowych. Takie dokumenty pokazują przyszłemu pracodawcy albo klientom, że jesteśmy dobrze przygotowani do prowadzenia księgowości, ponieważ szkoła, którą ukończyliśmy, jest jednostką renomowaną i uznawaną przez MEN.

Czego można nauczyć się na kursie dla księgowych? Osoby, które wcześniej miały tylko przedmiot w szkole jak przedsiębiorczość z pewnością docenią przekazywanie wiedzy od ogólnej do szczegółowej. A osoby, które już uczyły się rachunkowości będą miały okazję odnowić swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności. Ponieważ co roku zmieniają się zapisy prawne, czy nawet stawki podatków, to nawet osoby, które już znają podstawy księgowania będą miały okazję nauczyć się czegoś nowego. Warto też wiedzieć, że jeszcze 10 lat temu nie stosowano powszechnie programów komputerowych do prowadzenia księgowości, a dzisiaj jest to wręcz normą. Zatem osoby, które kilkanaście lat temu miały styczność z księgowością i chciałyby starać się o pracę w takim dziale muszą odnowić swoją wiedzę, aby sprostać wyzwaniom księgowości prowadzonej w technologii IT. Także osoby, które dopiero zaczynają naukę będą mogły skorzystać nie tylko z nauki teorii, ale i praktyki co z pewnością podniesie wartość szkolenia i sprawi, że w nowej pracy od razu się odnajdziemy.