Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-Blogksięgowy

Obecnie od kandydatów do pracy w wielu firmach wymagana jest znajomość co najmniej jednego języka obcego. Wiele osób posługuje się sprawnie angielskim, ale może nie znać specjalistycznych słówek branżowych. Niestety słów używanych w pracy jako samodzielny księgowy nie uczy się w szkole czy podczas studiów wyższych. Dlatego chcąc zostać samodzielnym księgowym w międzynarodowej firmie koniecznie trzeba się dokształcić. Jak? Można po prostu zrobić kurs zawodowy: samodzielny księgowy po angielsku. Wtedy nie tylko zyska się kwalifikacje samodzielnego księgowego, ale jeszcze można nauczyć się wszystkich potrzebnych definicji czy nazw po angielsku. Gdzie znaleźć taki kurs?

Przede wszystkim zawsze zapisując się na kurs trzeba sprawdzić jakość nauki i renomę szkoły. Krajowa Izba Księgowych cieszy się dużym zaufaniem i może pochwalić się kilkoma tysiącami absolwentów. A co ważniejsze jest na liście ewidencyjnej placówek szkolnych i oświatowych, a także spełnia wszystkie wymagania stawiane takim placówkom wedle Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dlatego można mieć pewność, że każdy kurs prowadzony w tej instytucji jest na wysokim poziomie i uznawany przez MEN. Oprócz tego Krajowa Izba Księgowych może pochwalić się zdobytym certyfikatem jakości ISO 9001:2009 co daje nam pewność, że jest placówką świadczącą usługi na wysokim poziomie.

Dla kogo jest kurs na samodzielnego księgowego z językiem angielskim? Przede wszystkim dla osób, które chcą zdobyć wiedzę potrzebną, aby uzyskać tytuł samodzielnego księgowego, jak i osobom, które już pracują w zawodzie księgowego, ale potrzebują szkolenia językowego i być może uszczegółowienia wcześniej nabytych umiejętności. Każdy samodzielny księgowy będzie odpowiedzialny za kompleksową obsługę jednego lub nawet kilku obszarów księgowości, a więc oprócz nauki rachunkowości z poszczególnych działów dojdzie też nauka słówek branżowych, oznaczeń i skrótów czy nawet przepisów prawnych i dyrektyw UE po angielsku.

Z pewnością nie jest to łatwe do opanowania nawet po polsku, a co dopiero w innym języku, więc tym bardziej warto zapisać się na profesjonalnie prowadzony kurs zawodowy, który ułatwi nam naukę na przykład sporządzania samodzielnie sprawozdania finansowego według polskiej ustawy o rachunkowości, czy też przygotowywania raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, nawet po angielsku albo po prostu jak współpracować z zagranicznymi kontrahentami. Dlatego też oprócz nauczenia się jak być samodzielnym księgowym duży nacisk będzie stawiany na praktyczne umiejętności posługiwania się w pracy językiem obcym.