Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogWroc

Kursy księgowości we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością, ponieważ jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Dlaczego tyle osób zapisuje się na zajęcia z księgowości? Głównie dlatego, że na rynku pracy jest zapotrzebowanie na księgowych. A ponadto takie stanowisko pracy gwarantuje stabilizację zawodową oraz możliwości rozwoju aż do stopnia głównego księgowego, który jest drugą najbardziej odpowiedzialną osobą w każdym przedsiębiorstwie. Wbrew pozorom nie trzeba kończyć studiów uczelni wyższej, aby zdobyć wykształcenie pozwalające na osiągnięcie takiego stopnia zawodowego. Wystarczy zacząć od kursów dla księgowych i powoli zdobywać kolejne stopnie i certyfikaty potwierdzające umiejętności. Jednak jak znaleźć dobrą placówkę uczącą księgowości kompleksowo?

Przede wszystkim jest bardzo dużo instytucji oferujących kursy dla księgowych, ale wiele z nich nie spełnia nawet podstawowych wymagań. Dotyczy to renomy szkoły, posiadanych certyfikatów ISO oraz spełniania wymogów Ministra Edukacji Narodowej, a w przypadku nauki księgowości i Ministerstwa Finansów równie ważne jest wpis do ewidencji placówek oświatowych. To bardzo istotne normy, którymi trzeba się kierować przy wyborze instytucji. Właśnie te wszystkie stawiane wymagania spełnia Krajowa Izba Księgowych. Posiada ona certyfikat ISO9001:2009, można ją znaleźć na liście ewidencyjnej placówek oświatowych, a dyplomy i certyfikaty wydawane przez Krajową Izbę Księgowych są zgodne z obowiązującym wzorem wydanym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Ponadto kursy w Krajowej Izbie Księgowych można robić także online, ale nie oznacza to, że są łatwiejsze. Takie kursy internetowe dla księgowych również uznawane są przez MEN i kończą się egzaminem, po którego zdaniu dostaje się dyplom, tytuł i certyfikat potwierdzający kwalifikacje i przygotowanie do pracy jako księgowy. Oznacza to, że nawet na kursie internetowym nie ma łatwiej i tak samo trzeba się przyłożyć do nauki, aby uzyskać wiedzę i umiejętności z zakresu księgowości. Jedynym ułatwieniem jest możliwość nauki w wolnym czasie i kiedy nam najbardziej pasuje. W ten sposób można dopasować sobie grafik dnia tak, aby poświęcić na kurs godzinę dziennie, co nie jest męczące i z pewnością ułatwi zapamiętywanie zagadnień nauczanych na kursie. Taka opcja jest też świetna dla osób, które pracują zawodowo i nie mają możliwości wziąć wolnego, aby uczęszczać na stacjonarny kurs. Taki kurs online można realizować nawet podczas przerwy obiadowej w pracy, więc zdecydowanie szybciej i przyjemniej uzyska się potrzebne uprawnienia dla księgowego.