Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogŁódź

Specjalista do spraw rachunkowości inwestycyjnej odpowiada za obsługę funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo w swojej pracy przygotowuje on wycenę inwestycji oraz zajmuje się księgowaniem operacji. Wśród innych obowiązków specjalisty do spraw rachunkowości inwestycyjnej z pewnością należy wymienić takie działania jak przygotowywanie raportów okresowych oraz miesięcznych sprawozdań, prowadzenie działań mających na celu wycenę aktywów funduszu oraz poszczególnych jego elementów, a także bardzo często wykonywanie badań rynkowych, które służą między innymi uzyskaniu cennych informacji na temat prowadzenia rachunkowości inwestycyjnych.

Specjalista do spraw rachunkowości inwestycyjnej w swojej pracy ściśle współpracuje z całym działem księgowości oraz wspomaga jego pracę. Aby móc pracować w takim zawodzie oprócz wykształcenia z zakresu księgowości i rachunkowości niezbędna jest znajomość określonych gałęzi prawa, a także podstaw ekonomii. Wszystko to przekłada się na konieczność prezentowania przez pracownika bardzo wysokich kompetencji zawodowych i określonych kwalifikacji, które umożliwiają swobodne pełnienie obowiązków służbowych i efektywną pracę. Bardzo dobrym rozwiązaniem, aby przygotować się do pracy jako specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej, jest uczestnictwo w specjalistycznym kursie zawodowym, który zapewnia zdobycie kompleksowej i rzetelnej wiedzy niezbędnej podczas pracy. Wśród firm, które zajmują się realizację szkoleń tego typu na tle innych niewątpliwie wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która od lat istnieje na polskim rynku i przez ten czas wykształciła już wielu specjalistów w zakresie księgowości., rachunkowości i podobnych sektorów.

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej odbywa się m.in. na terenie miasta Łódź, ale oferta szkoleń realizowanych przez KIK jest znacznie większa. Ciekawą alternatywą dla wszystkich zainteresowanych kursem jest możliwość kształcenia online za pomocą wygodnej platformy internetowej. Wszystkie kursy realizowane przez Krajową Izbę Księgowych, w tym specjalista do spraw rachunkowości Inwestycyjnej, charakteryzuje się wysoką zgodnością realizowanych treści z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także bardzo dużą efektywnością kształcenia, co potwierdzają liczne zdobyte nagrody, uzyskane certyfikaty jakości ISO oraz pozytywne recenzje ze strony osób mających już okazję uczestniczyć w szkoleniach.

Każdy absolwent kursu otrzymuje od KIK odpowiednie dokumenty, które są potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji zawodowych. Jest to dyplom oraz certyfikat, które umożliwiają posługiwanie się tytułem specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej.