Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogBiał

Specjalista do spraw rachunkowości inwestycyjnej w swojej pracy zajmuje się głównie kwestiami związanymi z obsługą inwestycji. Obecnie stanowisko to (ze względu na szeroki rozwój możliwości lokowania pieniędzy w różnorodne działania) istnieje w większości firm oraz koncernów i korporacji. Obowiązki na tym stanowisku różnią się nieznacznie w obrębie sektora w danej firmie. Do głównych zadań specjalisty do spraw rachunkowości inwestycyjnej należy na przykład organizacja rachunkowości, nadzorowanie rozliczeń i prowadzenie rachunków wraz z ich analizą. Specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej zajmuje się dodatkowo sporządzaniem sprawozdań i raportów.

Aby móc pracować na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W większości przypadków wymagane są studia wyższe, a także możliwość pochwalenia się tytułem specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe można uzyskać poprzez uczestnictwo oraz zaliczenie kursu zawodowego. Kursy tego typu są organizowane m.in. przez Krajową Izbę Księgowych, która wyróżnia się na tle innych organizatorów szkoleń, ponieważ charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia i jest wpisana do ewidencji jednostek edukacyjnych i placówek szkoleniowych. Bez wątpienia potwierdza to na przykład fakt, że wiele osób po zakończeniu tego typu kursów realizowanych przez KIK znalazło pracę w księgowości lub rachunkowości.

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej odbywa się na przykład w Białymstoku. Dla potencjalnych kandydatów pochodzących z innych regionów Polski, KIK przewidział możliwości kształcenia internetowego, co jest bardzo dużym udogodnieniem i komfortową formą nauki. Wszystkie kursy realizowane przez KIK charakteryzuje bardzo zróżnicowany materiał omawiany podczas zajęć, co gwarantuje kompleksowe przygotowanie do pracy na danym stanowisku – tak jest również w przypadku kursu specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Szkolenia w KIK przygotowywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy podczas tworzenia materiałów dla uczestników kursu uwzględniają aktualne zmiany zachodzące w polskim prawie czy w odniesieniu do norm europejskich i światowych. Dzięki temu kurs jest bardzo profesjonalnie przygotowany pod kątem merytorycznym.

Kursy realizowane przez Krajową Izbę Księgowych posiadają certyfikaty ISO, które są poświadczeniem ich wysokiej jakości, a zakres omawianych treści jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po zakończeniu kursu specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej każdy uczestnik otrzymuje stosowną dokumentację, która potwierdza uzyskanie kwalifikacji zawodowych.