Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogSzczecin

Specjalista do spraw controllingu jest osobą, która odpowiada za wiele kwestii i może być zatrudniona w wielu miejscach – począwszy od małych i większych firm, poprzez duże przedsiębiorstwa oraz placówki edukacyjne, medyczne, publiczne czy prywatne. Do głównych obowiązków specjalisty należy przede wszystkim kontrola działań oraz pracy innych osób zatrudnionych w firmie, a także ścisła współpraca z działem księgowości oraz osobami z działu zwierzchnictwa (na przykład dyrektorem ds. kontrolingu).

Najlepszym sposobem aby zostać specjalista ds. kontrolingu Jest zapisanie się na profesjonalny kurs zawodowy, dzięki któremu można zdobyć zawodowe kompetencje oraz wymagane na tym stanowisku umiejętności. Specjalista ds. kontrolingu powinien posiadać nie tylko teoretyczne przygotowanie do zawodu, ale również szereg branżowych umiejętności, które umożliwiają pracę oraz sprostanie służbowym obowiązkom. Stanowisko to jest bardzo odpowiedzialną funkcją, dlatego też osoba zatrudniona na tym stanowisku wymaga odpowiedniego przygotowania.

Najprostszym sposobem, aby uzyskać kwalifikacje specjalisty w tym zakresie jest skorzystanie z licznej oferty kursów na specjalistę ds. kontrolingu. Na polskim rynku istnieje wiele jednostek, które organizują tego typu kursy. Między sobą różnią się one przede wszystkim zakresem przedstawionego materiału, jakością oferowanych szkoleń, ceną oraz dostępnością. Wśród podmiotów, które realizują najbardziej popularne kursy z zakresu księgowości na tle innych wyróżnia się Krajowa Izba księgowych. Od lat cieszy się dużym zaufaniem oraz zdobywa pozytywne recenzje i opinie specjalistów, a także kursantów, którzy już skorzystały z oferty szkoleń. Nie bez znaczenia jest fakt, że Krajowa Izba księgowych oraz kurs specjalisty do spraw kontrolingu przygotowywany jest przez specjalistów w swoim fachu, co przekłada się na wysoką zawartość merytoryczną oferowanych treści. Cały kurs prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przekłada się to na aktualność prezentowanych treści oraz wysoką jakość oferowanych usług. Oczywistym jest, że każda osoba po zakończonym kursie otrzymuje stosowny certyfikat zaświadczenia oraz od momentu ukończenia kursu może tytułować się jako specjalista do spraw kontrolingu.

Uzyskane podczas kursu dokumenty pozwalają rozpocząć karierę w księgowości oraz znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Kurs specjalista ds. kontrolingu odbywa się na przykład na terenie miasta Szczecin, ale dla osób chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe z innych części Polski, Krajowa Izba księgowych przygotowała możliwość odbycia kursu online poprzez wygodną i funkcjonalną platformę internetową.