Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/132/kurs-specjalista-ds-kadr-online/src-BlogTorun

Praca w dziale kadr jest niezwykle wymagająca, ponieważ trzeba się bardzo dobrze znać na wyliczaniu wynagrodzeń i zatrudnianiu oraz gdy wymaga tego sytuacja, zwalnianiu pracowników. Dlatego też obecnie najczęściej do kadr zatrudniani są specjaliści. Po osobie, która ma tytuł specjalisty można oczekiwać wysokiego poziomu wiedzy i analitycznego myślenia. Jak zostać specjalistą? Wystarczy zapisać się na internetowy kurs specjalista ds. kadr w Toruniu czy w innym mieście, gdzie przebywamy i mamy Internet.

Najlepsze kursy z zakresu finansów oferuje Krajowa Izba Księgowych. Mimo, że oferowane są kursy online to sama jednostka spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej oraz jest wpisana zarówno do rejestru szkół i placówek oświatowych jak i do rejestru instytucji szkoleniowych. Oznacza to, że w Krajowej Izbie Księgowych zrobimy kurs wysokiej jakości, po którym uzyskamy odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Warto też wiedzieć, że KIK ma zdobyty certyfikat ISO, co potwierdza jakość tej placówki. A czego można się nauczyć na kursie dla specjalistów od kadr?

Przedstawione będą podstawowe zagadnienia związane z prawem pracy. Zwłaszcza stosunek pracy i umowy cywilnoprawne oraz jak powinna wyglądać dokumentacja pracownicza i jakich informacji może zażądać pracodawca o pracownikach. Obecnie bardzo prężnie funkcjonuje RODO, dlatego trzeba wiedzieć jak chronić takie dokumenty. Oczywiście ważny jest też sam proces zatrudniania i zwalniania pracowników, czyli jak zawrzeć umowy, jak muszą wyglądać, aby były ważne i co zrobić, gdy ustaje stosunek pracy, a jakie dokumenty wystawić, gdy pracownik dostaje wypowiedzenie. A nawet poruszane są kwestie zakazu konkurencji czy czasowego powierzenia innej pracy. Osoba pracująca w dziale kadr jako specjalista musi się też bardzo dobrze orientować w tematyce urlopów i ewidencjonowania czasu pracy. A przede wszystkim jest odpowiedzialna za wyliczanie i wypłacanie wynagrodzenia za pracę, a więc trzeba znać zasady i wyjątki, jak choćby długotrwałą niezdolność do pracy pracownika i przejęcie wypłacania świadczenia chorobowego przez ZUS.

Jak widać nawet kurs online może być bardzo rzetelny i dać nam ogromną wiedzę, która pozwoli na objęcie stanowiska specjalisty do spraw kadr. A do tego zaletą takiej metody nauki jest możliwość uczenia się samodzielnie, kiedy mamy na to czas albo po prostu ochotę. Wiele osób woli uczyć się w formie indywidualnej, a więc tego typu kurs na pewno będzie im sprawiał przyjemność i pozwoli na zdobycie cennej wiedzy. Ponadto kurs online można ukończyć o wiele szybciej niż kurs stacjonarny, ponieważ to my decydujemy jak często się uczymy, a terminy zjazdów nie są nam narzucane z góry.