Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogTorun

Jednym z ciekawszych zawodów z dziedziny finansów jest zawód analityka finansowego. Aby objąć taką posadę oczywiście trzeba mieć ekonomiczne wykształcenie, ale nie muszą to być studia w specjalności analityk finansowy. Mogą to być ogólnie studia ekonomiczne, po których ukończymy jeszcze kurs analityk finansowy w Toruniu czy w innym mieście, aby mieć już specjalizację, pozwalającą na objęcie konkretnego stanowiska pracy.

A gdzie może pracować analityk finansowy? Tak naprawdę wszędzie, ale najczęściej analityków zatrudniają duże przedsiębiorstwa, których zakres prowadzonej działalności jest rozległy albo też firmy, które prowadzą inwestycje zakrojone na szeroką skalę. Jednak analityk finansowy znajdzie zatrudnienie też w bankach, a nawet w biurach rachunkowych czy też w firmach konsultingowych lub nawet w jednostkach administracji publicznej. Oznacza to tak naprawdę ogromne możliwości w szukaniu zatrudnienia.

Do zadań analityka jak nazwa wskazuje należy analiza finansów. Celem prowadzenia takich analiz jest dostarczenie informacji, które służą ocenie działania firmy, perspektyw rozwoju czy nawet maksymalizowania zysków i minimalizowania strat. Zatem można powiedzieć, że analityk finansowy zajmuje się sporządzaniem i interpretowaniem analiz pod kątem efektywności finansowej, rentowności produktów czy usług firmy, a także tworzeniem prognoz ekonomicznych czy analizą planowanych przedsięwzięć pod kątem ryzyka ekonomicznego.

Może więc zaistnieć wątpliwość czy faktycznie sam kurs dla analityka finansowego jest wystarczającą formą zdobycia nowych uprawnień czy specjalizacji w zawodzie. Owszem jest, o ile mądrze wybierzemy kurs oraz sprawdzimy wcześniej czy organizowany jest przez placówkę, która spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej stawiane instytucjom szkoleniowym.

Z powodzeniem kurs online dla analityków finansowych można znaleźć w ofercie Krajowej Izby Księgowych. Dlaczego z tego kursu warto skorzystać? Przede wszystkim Krajową Izbę Księgowych można znaleźć w ewidencji szkół i placówek oświatowych, a po drugie jest także wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych. Tym samym mamy też pewność, że spełnia wymagania stawiane przez MEN, a do tego ma wydany certyfikat jakości ISO 9001:2009, co też świadczy o tym, jak sprawnie działa ta jednostka. Koniecznie trzeba też wiedzieć, że na wydawanych dokumentach o ukończeniu szkolenia i zdobyciu nowych kwalifikacji nie ma adnotacji o tym, czy był to kurs online czy standardowy. A same dokumenty wystawiane są według wzoru z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, co oznacza, że każda firma czy jednostka państwowa uznają je za ważne i wartościowe.