Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogPFRON

Kurs samodzielnego księgowego jest wskazany dla wszystkich osób, które chcą pracować jako osoba odpowiedzialna za księgowość w różnych miejscach. Jest to bardzo odpowiedzialna, ale satysfakcjonująca praca, z którą doskonale poradzą sobie osoby z wysoką umiejętnością logicznego myślenia oraz dobrą organizacją pracy własnej oraz umiejętnością współpracy w większej grupie osób. Kursy na samodzielność w pracy księgowego promowany jest przez PFRON jako jeden ze sposobów na aktywizację osób z niepełnosprawnymi, a także osób borykających się z różnymi trudnościami (np. po wypadkach komunikacyjnych i innych) jako jeden z najlepszych sposobów usprawniających powrót osób do czynnej pracy zawodowej.

Powrót do pracy lub zdobycie wykształcenia kierunkowego jest bardzo ważne – nie oznacza to jednak konieczność pójścia na studia. Świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kursy, które gwarantują zdobycie określonych kompetencji zawodowych oraz umiejętności praktycznych. Zatrudnienie w księgowości pozwala na zdobycie dobrego oraz stabilnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę lub początkowo umowę zlecenie. Jest to bardzo dobra oferta dla osób, które z różnych powodów przez dłuższy czas były wykluczone z kariery zawodowej oraz chcą powrócić lub zaistnieć na rynku pracy. Oferta kursów oraz szkoleń z zakresu księgowości jest bardzo szeroka. Wśród licznych placówek, które oferują kursy z księgowości najbardziej znana i popularna jest Krajowa Izba Księgowych. W jej ofercie znajdują się liczne kursy, które umożliwiają stabilne zatrudnienie.

Wśród najbardziej popularnych kursów znajduje się kurs samodzielnego księgowego, który pozwala uzyskać zatrudnienie w mniejszych lub większych firmach i przedsiębiorstwach, a także placówkach prywatnych oraz państwowych. Kurs na samodzielnego księgowego zapewnia zdobycie fachowej wiedzy z zakresu księgowości, a także praktycznych umiejętności – między innymi obsługi fachowych programów. Kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych są prowadzone zgodnie z wytycznymi MEN, a zakres przedstawianej wiedzy jest bardzo szeroki i obejmuje nowoczesne aspekty wiedzy księgowej. Kurs na samodzielnego księgowego prowadzony jest za pomocą nowoczesnej platformy internetowej. Jest to więc duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, ponieważ nie wymaga uciążliwych dojazdów, a efekty kształcenia kursantów są identyczne jak w przypadku standardowych kursów stacjonarnych. Nauka może być podzielona na przyjazne dla uczestnika etapy, dostosowane do możliwości, wolnego czasu oraz innych obowiązków.

Po zakończeniu kursu oferowanego przez KIK uczestnik otrzymuje stosowny certyfikat oraz zaświadczenie, a także możliwość posługiwania się stosownym tytułem specjalisty w określonym obszarze księgowości (np. tytułem samodzielnego księgowego).