Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogPozn

Chcesz zostać pracownikiem księgowości? Na co dzień chcesz budować system ewidencji, tak aby organizacja, w której pracujesz była w stanie ująć środki gospodarcze, procesy oraz wyniki finansowe działalności przedsiębiorstwa? Praca fakturzystki, jak i całego działu księgowości to gromadzenie i przetwarzanie, przechowywanie danych, które mają wpływ na zmiany wielkości majątku, strukturę oraz źródła finansowania czy zdolności płatnicze. Fakturzystka jest osobą, która musi być odpowiedzialna za zarządzanie fakturami i wszystkim, co jest z nimi związane. Poza wystawianiem ich, powinna je też korygować w razie potrzeby oraz wprowadzać do wyznaczonego systemu księgowego. Kontrola obiegu dokumentacji sprzedażowej, handlowej czy generowanie raportów, to kanon obowiązków, którym taka osoba musi podołać. Im mniejsza firma, tym zadania będą bardziej zróżnicowane i jest ich więcej.

Ten nawał obowiązków nie powinien nikogo odstraszyć, ponieważ na rynku pojawiły się online kursy fakturzystki, które bez wychodzenia z domu pozwalają opanować całość materii. Na ten pomysł wpadła wszystkim bardzo dobrze znana instytucja szkoleniowa, która od wielu lat zajmuje się prowadzeniem kursów doszkalających, zawodowych. Mianowicie chodzi o Krajową Izbę Księgowych, która od wielu lat posiada wpis do rejestru szkół i placówek oraz zasłużenie znajduje się wśród instytucji szkoleniowych działających na terenie Polski. Wszystkie świadczone usługi przez tę organizację są poświadczone certyfikatami ISO, a co więcej wszystkie kursy są realizowane w zgodzie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Cała pozycja Krajowej Izby Księgowych pozwala także osobom bezrobotnym o możliwość dofinansowania kosztów kursu internetowego na stanowisko fakturzystki w lokalnych Urzędach Pracy.

Czy tego fachu można nauczyć się za pośrednictwem komputera? Okazuje się, że tak, Krajowa Izba Księgowych przygotowała naprawdę bardzo ciekawą platformę edukacyjną stojącą na wysokim poziomie. Chętnych nie brakuje, a każdy absolwent w ramach zdania egzaminu końcowego otrzymuje certyfikat, który jest do złudzenia podobny, co w przypadku dokumentu sporządzanego przez instytucje szkoleniowe działające stacjonarnie. Ten sam wzór, ta sama podstawa prawna, to oryginalny dokument, który potwierdza nabyte kwalifikacje. Pracodawcy bardzo cenią sobie absolwentów Krajowej Izby Księgowych. W ten sposób wyszkolone osoby już na samym starcie uznawane są za bardzo dobrych specjalistów. Fakturzystki z takim wpisem w CV z pewnością mogą ubiegać się o stanowisko w bardzo renomowanych miejscach.

Internetowy kurs fakturzystki podobnie jak te odbywające się w Poznaniu, Krakowie i Warszawie odpowiednio wykształci wszystkie umiejętności, które okażą się wnet przydatne w dziale księgowości. Nie ma co zwlekać, warto pochylić się nad tą kwestią. Gwarantujemy, że nie będziesz żałować swojej decyzji ani przez minutę!