Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogPozn

Zawód doradcy podatkowego w Polsce pojawił się na rynku dopiero w 1997 roku. Jest zaliczany do grupy zawodów zaufania publicznego. Na co dzień doradca podatkowy może prowadzić księgi podatkowe, ewidencje celów podatkowych, a także udzielać fachowe porady inkasentom z zakresu ich zobowiązań podatkowych. Ważna jest też etyka zawodowa, której głównymi punktami jest rzetelność, uczciwość oraz bezstronność. Doradca podatkowy powinien też dotrzymywać tajemnicy zawodowej i nie może reklamować swoich usług.

Doradztwo podatkowe to zawód interdyscyplinarny i bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę Krajowa Izba Księgowych, która w imię utrzymania wysokiego poziomu fachowości doradców podatkowych w Polsce postanowiła wprowadzić internetowy kurs na kandydatów na doradców podatkowych. To nowe rozwiązanie, które z każdym miesiącem staje się coraz bardziej popularne. Wszystkie materiały, które dotyczą znajomości branży i wielu zasad księgowości znajdują się na e-learningowej platformie. Kursant może do nich zaglądać o każdej porze dnia i nocy. W dowolnej chwili zaznajamia się z całą materią, po to aby koniec końców przystąpić do egzaminu końcowego. Osoba szkoląca się w momencie uzyskania wyniku pozytywnego otrzyma certyfikat, który jest równoznaczny z tym, iż posiada się kwalifikacje do wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do ewidencji placówek i szkół, a także w rejestrze instytucji szkoleniowych, nadto spełnia wysokie wymagania MEN. Dlatego też wszystkie usługi wykonywane przez tę jednostkę są sygnowane certyfikatem ISO. Pracodawcy bardzo chwalą sobie absolwentów Krajowej Izby Księgowych, gdyż już na samym starcie są to osoby, którym można zaufać i powierzyć wiele ważnych obowiązków. Ponadto to ludzie, którzy potrafią odnaleźć się w rozważaniach teoretycznych, jak i praktycznych zadaniach. Krajowa Izba Księgowych zna się na ludziach, potrafi też oszlifować każdy „diament”. Kursanci, którzy w przyszłością chcą zostać doradcami podatkowymi lubią korzystać z usług internetowych tej placówki szkoleniowej, ponieważ nie wiąże się to absolutnie z żadnymi dodatkowymi kosztami. Można zapomnieć o wydatkach na paliwo, pobyt w pokoju hotelowym oraz wykupieniu posiłków w stołówkach. Internetowy kurs na kandydata na doradcę podatkowego w Poznaniu, Wrocławiu czy w Katowicach w żaden sposób nie może się równać z komfortem, który można zaznać w porównaniu z nauką przed własnym komputerem. W swoim własnym domu można bardziej się skupić oraz uczyć się w swoim indywidualnym tempie.