Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogOlsztyn

Finanse to nieodzowna część każdego biznesu. To one są wyznacznikiem sukcesu. Bez nich nie ma inwestycji i rozwoju. Im większy jest kapitał danego przedsiębiorstwa, tym realniejsza szansa na wyższe zarobki. W konsekwencji coraz więcej właścicieli firm decyduje się powierzać swoje środki fachowcom. Do tej grupy z pewnością należy kontroler finansowy. Wielu osobom ta profesja może kojarzyć się z przedstawicielem popularnej „skarbówki”, który lustruje interes pod każdym kątem, starając się znaleźć jakieś nieprawidłowości, wskutek czego będzie mógł nałożyć karę. I poniekąd jest to prawda, bo takimi sprawami również zajmuje się osoba, zatrudniona w instytucji kontrolującej. Jednak jako pracownik prywatnego przedsiębiorstwa ma szereg zadań, mających na celu zapewnienie maksymalnych przychodów przy jednoczesnym uszczupleniu wydatków. Dlatego czuwa nad opracowaniem budżetu, obniża koszty tam, gdzie istnieje taka możliwość, czy koordynuje pracę poszczególnych komórek firmy, zajmujących się inwestycjami i rachunkowością. Oczywiście w swoich działaniach ma też swój interes. Im lepszy uda się wypracować wynik, tym większą otrzyma gratyfikację pieniężną.

Obecnie na rynku jest niewielu ekspertów w tym fachu, toteż mogą oni dyktować warunki zatrudnienia, co stawia ich w uprzywilejowanej pozycji. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad wyborem właśnie tego zajęcia, nie zwlekaj, tylko czym prędzej skorzystaj z usług Krajowej Izby Księgowych (KIK). To jednostka edukacyjna, która na przestrzeni lat wykształciła tysiące specjalistów w swoich branżach. Jej działania zostały dostrzeżone przez organy administracji państwowej, co pozwoliło jej znaleźć się w ewidencji szkół i placówek oraz rejestrze instytucji szkoleniowych. Dodatkowo została uhonorowana przez Polskie Centrum Akredytacji Certyfikatem ISO, dzięki czemu zostawiła konkurencję daleko w tyle. W ofercie KIK znajduje się kurs I stopnia kontrolera finansowego. Olsztyn, podobnie jak Elbląg, Gdańsk czy Toruń, będzie doskonałym miastem do znalezienia zatrudnienia w tym obszarze. Samo szkolenie z powodzeniem można wykonać choćby w domu, jednak by to miało miejsce, trzeba posiadać komputer ze stałym połączeniem z internetem. Specjalna platforma e-learningowa pozwala przyswajać wiedzę znacznie szybciej niż poprzez tradycyjne metody, czyli te oparte na relacji nauczyciel-uczeń. Ponadto nie ma żadnych ograniczeń czasowych, dlatego sam cykl kształcenia może trwać tak długo, jak zażyczy sobie tego kursant. Instruktaż, jak i dokumenty uzyskane po jego zakończeniu, są zgodne z wymogami narzuconymi przez przedstawicieli MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.