Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogOlsztyn

Przedsiębiorstwo, które chce odgrywać znaczącą rolę na rynku, musi posiadać wyspecjalizowaną kadrę pracownicą. To właśnie dzięki niej będzie w stanie konkurować z innymi podmiotami. Dlatego liczący się w dzisiejszym świecie biznesmeni wiedzą, że inwestycja w pracowników to podstawa, dająca realne szanse na odniesienie sukcesu. Jedną z osób, bez której prawidłowe funkcjonowanie firmy jest niemożliwe, jest główny księgowy. To praktycznie najważniejsza persona w całym interesie. Bez jej starań stabilność biznesu jest poważnie zagrożona. Ona koordynuje działania pionu księgowego, podejmuje kluczowe decyzje w przypadku realizowanych czy planowanych projektów. Trzyma ogólną pieczę nad finansami i to do niej należy ostatnie słowo w wielu kwestiach, związanych z przeznaczaniem środków na dane cele. Ponadto sporządza różnego rodzaju deklaracje podatkowe do urzędów skarbowych i sprawozdania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Głównego Urzędu Statystycznego. Przedstawia raporty miesięczne zarządowi lub szefostwu, ale też współpracuje z bankami, bo często racjonalne inwestowanie w znacznej mierze jest uzależnione od korzystnych kredytów i pożyczek. Prócz tego bilansuje wydatki i przychody, wskutek czego ma realną wiedzę na temat sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. To właśnie główny księgowy trzyma w ryzach cały biznes, a jego lwia praca zostaje doceniona wtedy, gdy okres rozliczeniowy zamyka się z o wiele większym zyskiem, niż początkowo zakładano.

Profesja ta jest bardzo odpowiedzialna, ale charakteryzuje się niezwykle wysokimi zarobkami na tle innych zawodów, związanych z rachunkowością. Ponadto jest synonimem prestiżu, bo ze zdaniem głównego księgowego liczy się każdy szef, również w kwestii potencjalnych podwyżek dla reszty pracowników. Jeśli uważasz, że jest to fach dla ciebie, czym prędzej zwróć swoją uwagę na Krajową Izbę Księgowych (KIK), która pozwoli zdobyć ci wszelkie niezbędne kompetencje w tej materii. Jej niezłomna misja w rozwój polskiej edukacji zaowocowała uzyskaniem wpisu do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, a prócz tego została ona uhonorowana przez Polskie Centrum Akredytacji Certyfikatem ISO. W ofercie KIK znajduje się kurs głównego księgowego. Olsztyn, Toruń czy Warszawa będą idealnymi miastami do podjęcia pracy właśnie w tym zawodzie, a to z racji dynamicznego rozwoju charakteryzującego te miejsca na mapie Polski. Całe szkolenie bez problemu można wykonać w domu za pomocą komputera ze stałym połączeniem z siecią, co jest jego istotnym udogodnieniem. A uzyskane po pozytywnym ukończeniu dokumenty są zgodne z wytycznymi MEN.