Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogGdańsk

Kontroler finansowy zwykle kojarzy się z dość niewdzięczną pracą. Ten stereotyp utrwalił się głównie w głowach pracowników działów księgowych oraz innych komórek, zajmujących się rachunkowością. Tymczasem kontroler musi mieć ogromną wiedzę i kompetencje, gdyż bez nich nie będzie w stanie efektywnie wykonywać powierzonych mu zadań. A te są dość trudne i jednocześnie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania całego podmiotu. Tego typu specjalista przygotowuje roczne sprawozdanie budżetowe, określające, na jakim poziomie jest sytuacja finansowa firmy i obrazujące, na jakie inwestycje w najbliższej przyszłości szefostwo może sobie pozwolić. Ponadto kontroler powinien myśleć strategicznie, bo bez tego nie będzie w stanie przygotować planu wieloletniego i co najważniejsze, uwzględnić różnorakich od niego odchyleń. W tym przypadku doskonale sprawdza się chłodna głowa i analityczne podejście do wielu spraw, ale też ogólna wiedza z zakresu księgowości oraz trendów panujących w branży, w której działa przedsiębiorstwo. To w zasadzie najtrudniejsza cześć jego zadań. Dlatego kluczowym elementem, pozwalającym na skuteczną pracę w przyszłości, jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia.

Rynek edukacyjny w Polsce jest dość dobrze rozwinięty, jednak jak to w życiu często bywa, jakość nie idzie w parze wraz ze świadczonymi usługami. Odstępstwem od tej niechlubnej reguły jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Izba może poszczycić się nieposzlakowaną opinią, wysokimi standardami nauczania oraz najnowocześniejszymi metodami kształcenia. Jej ogólny, wysoki poziom potwierdza choćby wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, a docenienie przez organy państwowe to nie lada wyróżnienie. Jednak to nie wszystko. KIK już dawno wkroczyła na poziom, pozwalający jej konkurować ze światowymi potentatami, a to wszystko dzięki otrzymaniu Certyfikatu ISO. Tego typu dokument to potwierdzenie klasy i renomy. W ofercie Izby znajduje się kurs I stopnia kontrolera finansowego. Gdańsk, przyciągający tysiące osób nie tylko walorami turystycznymi, ale przede wszystkim miejscami pracy w wielu dziedzinach, będzie świetnym miejscem to podjęcia zatrudnienia właśnie w tej branży. Samo opracowywanie instruktażu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Śmiało można wykonać go w domu, gdyż wystarczy do tego tylko komputer ze stałym połączeniem z internetem. Za szybkie przyswajanie wiedzy odpowiada specjalistyczna platforma e-learningowa, której skuteczność potwierdzają tysiące usatysfakcjonowanych absolwentów. Szkolenie oraz uzyskane po jego ukończeniu dokumenty są zgodne z wytycznymi MEN oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.