Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogBiałystok

Analityk kredytowy jest w ostatnim czasie coraz to bardziej popularnym zawodem. Wynika to niewątpliwie z faktu, że coraz większa grupa osób (zarówno młodych. jak i starszych) decyduje się przyjąć na swoje barki zobowiązania kredytowe. Często jest to jedyne rozwiązanie, aby móc zakupić mieszkanie czy wybudować własny dom na działce. Niestety większość osób nie stać na takie rozwiązanie bez wzięcia kredytu na taki cel. W procesie wnioskowania oraz przyznawania kredytów bardzo ważną rolę odgrywa właśnie analityk kredytowy, który zasila w większości przypadków w bankowości detalicznej i ma nieustanne kontakt z potencjalnymi kontrahentami oraz klientami danej placówki bankowej. Wśród głównych obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku analityka kredytowego należy jak sama nazwa wskazuje analizowanie wniosku o udzieleniu kredytu lub innych produktów bankowych, zgodnie z wytycznymi departamentu ryzyka oraz wewnętrznymi procedurami i zasadami określonego w banku. Dodatkowo przygotowuje on dokumenty projektów umów kredytowych oraz wszelkich zabezpieczeń i wydaje decyzje kredytową oraz odpowiada za ich odpowiednie księgowania i archiwizacje.

Bez wątpienia praca analityka kredytowego jest funkcją bardzo odpowiedzialną i wymagającą. Niezbędne jest posiadanie określonego wykształcenia oraz kompetencji zawodowych a także nieustanne poszerzanie swojej wiedzy oraz posiadanych umiejętności. Bardzo ważne jest umiejętność pracy pod presją czasu oraz nawiązywanie bardzo dobrego kontaktu z klientem, co wymaga dużego zaangażowania , zdolności komunikacyjnych oraz dokładnej umiejętności tłumaczenia i wyjaśnienia klientowi zawiłości prawnych oraz specyfiki umów bankowych.

Aby móc dobrze spełniać się w roli analityka kredytowego oraz przypadku osób które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę w tym zawodzie niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego. W tym celu należy ukończyć specjalistyczne kurs zawodowy, który uprawnia do pracy w tym kierunku oraz daje stosowny certyfikat świadczące o kompleksowych kwalifikacjach zawodowych. Kurs analityk kredytowy ma miejsce w różnych lokalizacjach – na przykład w mieście Białystok. Za jego organizacja odpowiadają liczne placówki ośrodki szkoleniowe z których najpopularniejszą i wyróżniających się na tle innych jest niewątpliwie Krajowa Izba Księgowych, Kurs analityk kredytowy realizowany przez tę placówkę posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz jest prowadzona zgodnie z nowoczesnymi formami i standardami szkoleniowymi. Pozwala to uzyskać wysoką efektywność szkoleń, o której świadczą między innymi zdobyte przez KIK certyfikaty i nagrody, a także pozytywne opinie i recenzje absolwentów kursów z zakresu księgowości i rachunkowości, których Krajowa Izba księgowych jest głównym organizatorem.