Kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego Białystok

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogBiał

W wielu biurach rachunkowych prowadzona jest rekrutacja na stanowisko kierownika biura. Czym różni się stanowisko kierownika biura od głównego księgowego? Domeną głównego księgowego jest przede wszystkim księgowość, a kierownik odpowiada za pracę całego biura, w tym rekrutację pracowników i zdobywanie nowych klientów. Dlatego nie można powiedzieć, że te dwa stanowiska pracy są takie same, chociaż zdarza się, że główny księgowy pełni też funkcję kierownika biura.

Kierownik biura rachunkowego zajmuje się między innymi zarządzaniem i koordynacją pracy w biurze, tworzeniem i egzekwowaniem biznes planu, tworzeniem strategicznych i operacyjnych planów działania biura, nadzorowaniem personelu, ale też motywowaniem i wspieraniem merytorycznie pracowników. Oprócz tego musi też kontrolować wydatki związane z działaniem biura oraz pracować nad metodami pozyskiwania dochodów i wysokich wyników finansowych.

Jak zostać wykwalifikowanym kierownikiem biura? Warto zapisać się na kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego w Białymstoku lub w innych miastach. Na takim kursie można nauczyć się o szczegółach pracy na kierowniczym stanowisku i jak wykonywać ją dobrze już od pierwszego dnia.

Na taki kurs warto zapisać się do Krajowej Izby Księgowych. Dlaczego? Choćby dlatego, że KIK może pochwalić się otrzymaniem certyfikatu ISO 9001:2009, który potwierdza jakość usług, jakie świadczy. Ponadto KIK znajdziemy na liście placówek oświatowych oraz spełnia ona wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej. A do tego prowadzi ona kursy internetowe, które są najszybszą metodą podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Kursy online wbrew pozorom wcale nie są łatwiejsze od kursów realizowanych stacjonarnie. Jednak nie da się ukryć, że taka forma kursu to duże udogodnienie dla osób, które nie mają czasu na branie udziału w stacjonarnych kursach, które odbywają się w trybie weekendowym. Na platformie e-learningowej materiały kursowe są udostępniane w formie wykładów i ćwiczeń i można się z nimi zapoznać o dowolnej porze. Oznacza to, że w praktyce to my wybieramy kiedy się uczymy i dopasowujemy tempo nauki do tempa nabywania przez nas wiedzy. Nie trzeba się śpieszyć czy też specjalnie zwalniać, aby dorównać szybkością nauczania do całej grupy. Można uczyć się tak, jak nam pasuje.

Ponadto po zakończeniu kursu trzeba zdać test z wiedzy, której nabyliśmy i dopiero wtedy otrzymamy certyfikat ukończenia kursu. Dlatego też trzeba się do nauki przyłożyć, aby mieć pewność, że nasze starania zamienimy na ważny certyfikat. Samo potwierdzenie kwalifikacji zawodowych otrzymamy na druku zgodnym ze wzorem zamieszczonym w Rozporządzeniu MEN. A zatem można mieć pewność, że taki dokument jest prawomocny i będzie uznany w każdym miejscu pracy.