Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogGda

Każdy biznesmen zaczynał praktycznie od niczego. Najpierw miał pomysł, jakąś wizję. Potem metodycznie, krok po kroku, realizował powzięte zamiary. Niektórzy, zrażeni niepowodzeniem, odpuszczali sobie, inni natomiast z uporem brnęli przed siebie, z mozołem pracując na sukces, który zresztą prędzej czy później osiągnęli. Najważniejszymi czynnikami, decydującymi o powodzeniu, są konsekwencja i naprawdę ciężka praca. Jednak później można już sobie pomagać jak choćby poprzez zatrudnianie kompetentnych osób. Właśnie one okazują się niezwykle wartościowe w wielu sytuacjach, potrafią też doradzić i podpowiedzieć co zrobić, by biznes kwitł i przynosił jeszcze większe dochody. Dlatego w pewnym momencie warto postarać się o operatywnego dyrektora finansowego.

Człowiek na tym stanowisku przede wszystkim będzie odpowiedzialny za konstruktywne doradztwo. Wiele jego decyzji może okazać się kluczowych w aspekcie dalszego rozwoju firmy. Opracowanie kompatybilnej do rynkowych trendów strategii, nadzór nad przygotowaniem raportów finansowych oraz sprawozdań czy piecza na rocznym i wieloletnim budżetem to tylko niektóre z zadań, jakimi na co dzień zajmuje się dyrektor finansowy.

Praca w wyżej wymienionej roli to nie tylko odpowiedzialność i prestiż, bo w końcu jest się jedną z najważniejszych osób w całym przedsiębiorstwie, ale głównie wysokie zarobki. Dlatego warto zainwestować we własny rozwój, by potem cieszyć się doskonałą pracą. Wszelkie merytoryczne przygotowanie do zawodu zapewnia Krajowa Izba Księgowych (KIK). To renomowany podmiot, kształcący od lat specjalistów w różnych branżach. O skuteczności metod Izby świadczy wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Jednak to nie wszystko. KIK dołączyła do światowych liderów obszarów, w których działają poszczególni potentaci, a to poprzez otrzymanie Certyfikatu ISO.

W ofercie Krajowej Izby Księgowych znajduje się kurs I stopnia dyrektora finansowego. Gdańsk, podobnie jak Warszawa czy Katowice, z racji swojego prestiżu i dynamicznego rozwoju, są idealnym miastem do rozpoczęcia kariery właśnie w tej dziedzinie. Całe szkolenie można śmiało wykonać bez wychodzenia z domu, wystarczy do tego tylko komputer ze stałym połączeniem z internetem. Gdziekolwiek sobie zamarzysz, tam będziesz się uczyć, a wybór należy do ciebie. Sam instruktaż, jak i dokumenty otrzymane po jego pozytywnym ukończeniu, są zgodne z wytycznymi MEN oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W związku z tym są one honorowane zarówno przez podmioty sektora prywatnego, jak i wszelkiego rodzaju placówki, wchodzące w skład struktur państwowych. O pracę więc po wykonaniu kursu nie będzie trudno, nie mówiąc o podniesieniu swoich kwalifikacji czy też wiedzy…