Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogLodz

Fakturzystka jest jednym z zawodów, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem oraz uznaniem. Osoba zatrudniona na takim stanowisku jest jednym z pracowników działu księgowości, która – jak sama nazwa wskazuje – odpowiada głównie za zarządzanie fakturami oraz ich obieg w środowisku firmowym oraz poza przedsiębiorstwem. Fakturzystka zajmuje się między innymi wystawianie faktur dla zrealizowanych oraz planowanych dostaw, a także rozliczaniu dokumentów magazynowych. Dodatkowo ze względu na to, że system księgowy w zakresie faktur w większość polskich firm jest w pełni zinformatyzowany, fakturzystka zajmuje się także wprowadzanie faktur do odpowiedniego systemu oraz sprawowaniem kontroli nad całą dokumentację związaną z realizacją dostaw czy odbiorów produktów z firmy.

Bez wątpienia jest to praca bardzo odpowiedzialna, która wymaga dość dużej precyzji, dokładności oraz zaangażowania – każdy błąd może negatywnie oddziaływać na funkcjonowanie firmy oraz spowodować spore problemy. Aby dobrze przygotować się do pełnienia zawodu fakturzystki bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego kursu kwalifikacyjnego, który daje uprawnienia do sprawowania tego obowiązku. Na rynku istnieje wiele firm, które mają w swojej ofercie kursy tego typu. Jedną z nich jest Krajowa Izba Księgowych, która od lat zajmuje się organizacją szkoleń i kursów mających na celu poszerzenie kwalifikacji zawodowych. O jakości kursów świadczą certyfikaty ISO oraz wpis do ewidencji placówek edukacyjnych i szkół oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Kurs fakturzystki odbywa się na przykład w mieście Łódź. Kurs fakturzystki przygotowane przez Krajową Izbę Księgowych charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, której potwierdzeniem są liczne pozytywne opinie i recenzje ze strony osób, które miały już okazję uczestniczyć w tym kursie lub skorzystały z szerokiej oferty innych kursów realizowanych przez tę placówkę. Każdy uczestnik kursu zdobywa kompleksowe wykształcenie, które umożliwia z powodzeniem pełnienie zawodowych obowiązków fakturzystki oraz w stu procentach spełnianie wymagań ze strony pracodawcy oraz szefa.

Ukończenie kursu przez uczestników jest równoznaczne z wydaniem dyplomu wraz z tytułem fakturzystki oraz certyfikatem ukończenia szkolenia. Uzyskane podczas kursu kwalifikacji pozwalają na pełnoprawne posługiwanie się tytułem fakturzystki/fakturzysty co znacznie zwiększa szanse pracownika na uzyskanie stabilnego i zadowalającego stanowiska w dziale księgowości i rachunkowości. Warto zaznaczyć, że całość kurs fakturzystki prowadzony przez KIK prowadzony jest zgodnie z wytycznymi proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co gwarantuje, że uzyskane podczas szkolenia wiedza i umiejętności zawodowe pozwalają uzyskać bardzo dobre kwalifikacje do wykonywania tego zawodu.