Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogOlsztyn

Rynek finansów w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Zainteresowanie produktami bankowymi wśród Polaków wzrasta z każdym rokiem. Same instytucje postanawiają udzielać kredytów czy też pożyczek, tak aby ułatwić życie swoim klientom. Nic dziwnego, że podmioty z branży kredytowej poszukują coraz większe rzeszy specjalistów, znających branżę i głodnych nowych wyzwań. Popularnym zawodem staje się analityk kredytowy. Taka osoba ma wiele obowiązków, ale wszystko na to wskazuje, że jest to bardzo przyszłościowa profesja. Obecny rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, ale w branży analityków kredytowych od pewnego czasu wzrasta konieczność na podnoszenie kompetencji. Banki chcą rekrutować coraz więcej specjalistów, zwracając uwagę na wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Istotne jest też podejmowanie ważkich decyzji pod presją czasu. Praca w ciągłym stresie to codzienność analityka kredytowego, jak i innych osób z sektora bankowego.

Krajowa Izba Księgowych w związku z tym postanowiła wprowadzić na rynek innowacyjną metodę nauczania, która miałaby zapobiec zbyt dużej ilości wolnych wakatów w bankach. W związku z tym powstał internetowy kurs analityka kredytowego, który ma na celu przygotowanie wielu nowych specjalistów do pracy w tym zawodzie. Na czym polega ta nowa formuła nauki? To przede wszystkim szansa dla osób, które od wielu lat zmagają się z brakiem wolnego czasu. Od tej pory, po zapisie do specjalnej platformy edukacyjnej będą mogli zasiąść do nauki za pośrednictwem własnego komputera bez konieczności wychodzenia z własnego domu. Krajowa Izba Księgowych zadbała, aby Polacy nie wydawali dodatkowych pieniędzy na dojazd, wyżywienie do ośrodków stacjonarnych, w których można rozpocząć test. Od strony prawnej również wszystko jest w należytym porządku, Krajowa Izba Księgowych jest jednostką oświatową, która została wpisana do ewidencji szkół i placówek edukacyjnych oraz można ją odnaleźć w rejestrze instytucji szkoleniowych. Każda usługa sprawowana przez specjalistów z KIK jest opatrzona najwyższym certyfikatami ISO, czyli o jakość żadna osoba nie musi się martwić. Poza tym Ministerstwo Edukacji bardzo pozytywnie wypowiada się na temat tej działalności, gdyż wszystkie działania Krajowej Izby Księgowych są zgodne z rozporządzeniami tej instytucji. Nie ulega wątpliwościom, internetowy kurs analityka kredytowego jest podobny pod względem ważności kwalifikacji co szkolenia, które odbywają się stacjonarnie w Olsztynie, Krakowie i innych miastach Polski. Nie ma co zwlekać z decyzją, jeśli ktoś się jeszcze waha, to nauka bezpośrednio z własnego domu może zaowocować w najbliższej przyszłości zmianą statusu materialnego.