Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogOlsztyn

To zawód z przyszłością, tak sądzi wielu znawców branży ekonomii oraz rachunkowości. Jednak, aby zostać analitykiem finansowym należy mieć „głowę do finansów”. Warto wiązać swoje zainteresowania z ekonomią, finansami, a szczególnie małych i nieco większych przedsiębiorstw. Warto już od najmłodszych lat pomyśleć o ukończeniu studiów ekonomicznych na kierunku finansowe i bankowość. To zawód stosunkowo młody i choć na rynku funkcjonuje wielu samodzielnych analityków, to jednak często nie potrafią działać długofalowo we współpracy ze wspomnianymi wcześniej firmami. Czy polskie firmy potrzebują wyspecjalizowanych analityków finansowych? Czy w obecnej sytuacji rynkowej są w stanie dobrze prosperować bez ich wsparcia?

Krajowa Izba Księgowych postanowiła poszukać szybkiej odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Stąd też poprzez stworzenie zespołu najwybitniejszych specjalistów wprowadziła na rynek innowacyjny sposób na edukację osób, które w przyszłości planują zostać analitykami finansowymi. Internetowy kurs analityka finansowego, bo o nim właśnie mowa, jest po to, aby wielu młodych, ale nie tylko ludzi mogło sprostać wymaganiom pracodawców. Teraz bez wychodzenia z domu, za pulpitem własnego biurka będzie można zmienić swoją karierę zawodową. Fakt jest taki, że internetowy kurs analityka finansowego ma taką samą wartość co szkolenia odbywające się stacjonarnie w Olsztynie, Warszawie i wielu innych miastach Polski. Co najważniejsze, wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. Oznacza to, że Krajowa Izba Księgowych sprawuje swoje usługi w zgodzie z certyfikatami ISO, co świadczy o najwyższej jakości prowadzonych kursów. Poza tym należy wspomnieć, że to jedna z najbardziej renomowanych jednostek oświatowych, gdyż znajduje się w ewidencji szkół i placówek edukacyjnych oraz w rejestrze instytucji szkoleniowych. Także pod względem rozporządzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej wszystko odbywa się zgodnie z ustanowionym prawem w kwestii kształcenia.

Analityk finansowy to zawód, który może być osiągalny w tej chwili nawet dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Krajowa Izba Księgowych zarejestrowana jako instytucja szkoleniowa pozwala na ubieganie się takim osobom w Urzędach Pracy o dofinansowanie szkolenia internetowego częściowo lub w całości. Rzecz jasna dokumenty wydawane przez Krajową Izbę Księgowych są drukowane na oficjalnym papierze, który potwierdza autentyczność uzyskanych kwalifikacji. Może to cieszyć wszystkich tych, którzy z braku czasu wolnego nie mogli podwyższać swoich umiejętności. Za sprawą Krajowej Izby Księgowych ich dorobek w CV będzie bardziej okazały.