Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogKIK

Analityk finansowy to specjalista, który zajmuje się sporządzaniem analiz na podstawie zgromadzonych danych finansowych. Żadne działania w firmie związane z obrotem pieniędzmi nie mogą ujść uwadze pracownika zatrudnionego na tym stanowisku, ponieważ jego zadaniem jest nie tylko analiza tego, co już miało miejsce, ale przede wszystkim prognozowanie i planowanie przyszłych poczynań. Analityk finansowy monitoruje także wszelkie transakcje dokonywane w firmie, często zresztą bierze w nich udział przygotowując dokumenty potrzebne do ich zawierania. W swojej pracy powinien dążyć do usprawnienia działania przedsiębiorstwa, szczególnie działu finansowego.

Praca analityka finansowego łączy się w dużej mierze z wykorzystywaniem narzędzi informatycznych. Analityk musi biegle operować różnego rodzaju arkuszami kalkulacyjnymi, bazami danych itp. Nieodzowna jest też znajomość języka angielskiego. Jest to język powszechnie stosowany w środowiskach finansowych. Należy pamiętać, że w takim zawodzie liczy się maksymalna ilość aktualnych, rzetelnych informacji. Informacje na temat sytuacji rynków zagranicznych najlepiej pozyskać ze źródła, dlatego często analitycy korzystają z anglojęzycznych opracowań, raportów, analiz.

Od kandydata na to stanowisko wymaga się albo ukończonych studiów ekonomicznych na kierunku finanse lub rachunkowość, albo uzyskanie dodatkowych kompetencji. Uzyskane dodatkowe kompetencje zawodowe potwierdzone mogą być dyplomem ukończenia studiów podyplomowych, albo zaświadczeniami lub certyfikatami ukończenia kursów lub szkoleń prowadzonych przez uprawnione instytucje szkoleniowe.

Najlepszym rozwiązaniem zdobycia takich kwalifikacji jest podjęcie kursu online. Kursy e-learningowe pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Platforma, która prowadzi kursy online zgodne z wymogami MEN jest kik.edu.pl. Wszystkie zawarte tam materiały szkoleniowe są zgodne z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i znajdują się na innowacyjnej platformie dydaktycznej.

Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, sprawdzone są poprzez egzamin prowadzony w formie filmu zaliczeniowego, którego zdanie warunkuje otrzymanie certyfikatu wydawanego na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Analityka Finansowego, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.