Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogBiałystok

Analityk finansowy, w dużym uproszczeniu, zajmuje się kontrolowaniem oraz nadzorowaniem obrotu pieniędzy i finansów w danej firmie. W swojej pracy sporządza analizy zarówno działań i finansów dokonywanych w przeszłości, jak również na bieżąco oraz w perspektywie prognozowanie i planowanie finansów. Stanowisko to jest bardzo odpowiedzialne, ponieważ wiąże się z koniecznością dopilnowania wielu różnorodnych obowiązków. Wśród zadań analityka finansowego należy również analiza ryzyka ekonomicznego przedsięwzięć, tworzenie arkuszy analitycznych oraz sporządzanie raportów, przygotowywanie strategii finansowych (zarówno długo-, jak i krótkoterminowych), a także na przykład ocena projektów inwestycyjnych pod kątem finansowym.

Analityk finansowy może znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach oraz placówkach. Osoba wykwalifikowana po spełnieniu określonych w ofercie pracy wymagań może znaleźć pracę na przykład w bankach, korporacjach, instytucjach z sektora finansowego i rachunkowego, a także w placówkach administracyjnych (na przykład w urzędach). Analityk finansowy może liczyć na dość dobre wynagrodzenie, a także możliwość skorzystania z różnorodnych dodatkowych premii uznaniowych czy dodatków. Jest to więc bardzo dobre stanowisko, dlatego też zazwyczaj cieszy się ono sporym zainteresowaniem i popularnością wśród osób poszukujących pracy zawodowej w księgowości. Praca ta jest wskazana przede wszystkim dla absolwentów studiów ekonomicznych oraz finansów i rachunkowości oraz dla osób, które ukończyły specjalistyczne kursy zawodowe przygotowujące do sprawowania takiej funkcji. Dla wszystkich osób chcących rozpocząć karierę jako analityk finansowy polecane są specjalistyczne kursy zawodowe które przygotowują do spełnienia wszystkich obowiązków zarówno pod kątem teoretycznym, jak również pod kątem praktycznym.

Wśród podmiotów które zajmują się realizacją kursów zawodowych z zakresu księgowości i rachunkowości na tle innych wyróżnia się między innymi Krajowa Izba Księgowych. W jej ofercie Można znaleźć między innymi kurs analityk finansowy, który odbywa się na terenie miasta Białystok. Dla osób zamieszkujących inne rejony Polski, Krajowa Izba księgowych przygotowała bardzo wygodną formy szkolenia w postaci kursu zdalnego na analityka finansowego, który odbywa się za pomocą profesjonalnej platformy internetowej. Taka forma kształcenia oraz zawartość merytoryczna zajęć prowadzonych przez specjalistów z Krajowej Izby Księgowych jest polecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co z pewnością jest najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem wysokiego profesjonalizmu kursów i szkoleń.