Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogBiałystok

Księgowy odpowiada za kwestie finansowe oraz rachunkowe w danej jednostce. Obecnie wymaga się, aby każda firma posiadała takie stanowisko w swojej hierarchii lub ściśle współpracowała z księgowym. Bez wątpienia sprawia to że księgowy jest jedną z najważniejszych osób w firmie, a bez niego przedsiębiorstwo nie może po prostu istnieć. W małych firmach istnieje zazwyczaj stanowisko samodzielnego księgowego, natomiast w większych przedsiębiorstwach i firmach zatrudnia się wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy razem tworzą dział księgowości i rachunkowości oraz razem stawiają czoła wszystkim zawodowym obowiązkom tej dziedzinie.

Aby zostać samodzielnym księgowym niezbędna jest posiadanie określonego wykształcenia i predyspozycji zawodowych. Bardzo pomocne jest posiadanie wyższego wykształcenia i ukończenie studiów na kierunku rachunkowości i księgowości lub ekonomii. Studia gwarantują zdobycie w dużej mierze teoretycznej wiedzy oraz znajomości praw i ustaw dotyczących tego sektora. Bardzo ważne jest również praktyczne doświadczenie, które można zdobyć między innymi na stażach oraz podejmując pracę dorywczą w księgowości już podczas studiów. Alternatywa dla studiów od wielu lat okazują się specjalistyczne kursy zawodowe, których oferta jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych pracą w księgowości lub dla osób, które chcą się ”przebranżowić” i rozpocząć inną ścieżkę w swojej karierze zawodowej. Wśród polecany kursów znajdują się te organizowane przez krajową izbę księgowych. Na przykład kurs samodzielny księgowy odbywa się między innymi na terenie miasta Białystok. Oferta kursów umożliwiających zdobycie certyfikatu i tytułu samodzielnego księgowego przedstawiona na rynku przez Krajową Izbę Księgowych jest jednak znacznie bardziej szeroka i z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Dla osób zapracowanych lub posiadających inne obowiązki bardzo ciekawą formą kształcenia są kursy online które w swojej ofercie posiada KIK.

Wszystkie kursy realizowane przez ten podmiot, w tym kurs na samodzielnego księgowego, posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej, co jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia oraz efektywności całego kursu. W kursie poruszane są zarówno kwestie teoretyczne jaki praktyczny, rachunkowość które umożliwiają zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu księgowości i rachunkowości. Każdy absolwent kursu otrzymuje po jego zakończeniu stosowną dokumentacji, która jest potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji – jest to certyfikat oraz tytuł zawodowy samodzielnego księgowego. Wszystko to gwarantuję że absolwent z pewnością w krótkim czasie znajdzie satysfakcjonującą pracę oraz będzie mógł zasilić sektor księgowości w wybranej firmie czy w organizacji państwowej lub prywatnej.