Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogPraca

Choć poziom bezrobocia w Polsce maleje, wciąż wiele osób nie może znaleźć pracy. Powodem takiego stanu rzeczy bardzo często są zbyt wysokie wymagania względem wykonywanego zawodu (na przykład dotyczące zarobków), jak również niskie kwalifikacje. Jednym z sektorów w którym bardzo łatwo o pracę, pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności jest księgowość. Praca w zawodzie księgowego jest wymagająca i odpowiedzialna – do obsadzenia są jednak liczne stanowiska, ponieważ obecnie w każdej firmie czy instytucji księgowość odgrywa bardzo ważną rolę. Praca w księgowości pozwala na uzyskanie stabilnego zatrudnienia, umowy o pracę oraz dość dobrych warunków finansowych. Praca jako główny księgowy jest zazwyczaj wymagająca, ale można zacząć od stanowisk podległych – na przykład jako młodszy księgowy, a z czasem awansować na bardziej kompetentne oraz wymagające stanowisko.

Aby zacząć się liczyć na rynku pracy, bardzo ważne jest zdobycie wykształcenia w zakresie księgowości oraz finansów. Ważne jest ukończenie studiów ekonomicznych lub/i kursów z księgowości. Obecnie najlepsze kursy, które przydadzą się wszystkim księgowym oferuje Krajowa Izba Księgowych. Kursy, które znajdują się w ofercie KIK posiadają bardzo korzystne recenzje i opinie osób, które miały już okazję uczestniczyć w szkoleniach. Kursy prowadzone są zgodnie z wytycznymi proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co niewątpliwie wyróżnia je na tle innych placówek oferujących kursy i szkolenia. Duża zawartość merytoryczna oraz szeroki zakres przekazywanej wiedzy (zarówno praktycznej, jak i teoretycznej) pozwala kursantom na przyswojenie wszelkiej niezbędnej wiedzy do pracy w księgowości. Krajowa Izba Księgowych po ukończeniu kursu Głównego Księgowego wydaje uczestnikowi, który uzyskał pozytywne zaliczenie kursu, Dyplom Głównego Księgowego oraz certyfikat ukończenia kursu Głównego Księgowego. Dzięki temu osoba może posługiwać się tytułem Głównego Księgowego i tym samym podjąć pracę na takim stanowisku. Ofert pracy dla głównego księgowego jest całkiem sporo. Osoba z takim tytułem może znaleźć zatrudnienie w wielu branżach oraz firmach czy przedsiębiorstwach. Wiele miejsc pracy dla księgowego jest również w instytucjach państwowych oraz prywatnych, a także w placówkach medycznych czy edukacyjnych. Wszystko to sprawia, że zawód księgowego i tytuł głównego księgowego jest bardzo pożądany wśród zarówno osób młodych, które dopiero planują swoją karierę zawodową, jak również dla osób, które chcą się obecnie przekwalifikować i znaleźć stabilne zatrudnienie w dziale księgowości i finansów w różnych miejscach.