Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogWymagania

Zawód głównego księgowego jest bardzo wymagający. Sprawowana funkcja jest niezwykle odpowiedzialna, dlatego też na takim stanowisku zatrudniane są osoby wyłącznie kompetentne oraz prezentujące ustalone predyspozycje i spełniająca określone wymagania. Osoba na stanowisku głównego księgowego musi posiadać nie tylko wiedzę i umiejętności, które pozwalają sprawować tę funkcję, ale również posiadać odpowiednie kwalifikacje, które można uzyskać na podstawie pozytywnego zaliczenia kursów. Aby zostać głównym księgowym i móc się posługiwać takim tytułem najlepiej jest ukończyć Kurs Głównego Księgowego organizowany przez profesjonalną placówkę.

Polecany jest w szczególności kurs organizowany przez Krajową Izbę Księgowych, ponieważ cechuje się on bardzo przystępną formą (m.in. zajęcia online), a wiedza przekazywana jest przez profesjonalistów w swoim fachu. Dodatkowo kurs Głównego Księgowego organizowany przez KIK dostarcza uczestnikowi Dyplom Głównego Księgowego oraz certyfikat ukończenia kursu – bardzo często są to dokumenty wymagane przy aplikacji na stanowisku głównego księgowego w większości placówek.

Na kursie uczestnikowi przekazywana jest zarówno wiedza teoretyczna, jak również wiedza praktyczna. Jest to niezbędne, aby osoba mogła w pełni dobrze wykonywać swoje obowiązki. Bardzo często bowiem osoba zatrudniona na etacie głównego księgowego jest główną osobą zarządzają oraz kontrolującą finanse i rachunkowość w firmie. Oprócz wiedzy teoretycznej dotyczącej prowadzenia ksiąg rachunkowych, planowania budżetu i wydatków w firmie czy placówce musi ona posiadać również umiejętności współpracy z grupą oraz zarządzania kadrą. Wszystkiego tego można dowiedzieć się właśnie na kursach na głównego księgowego – Krajowa Izba Księgowych dba, aby podczas kursu przekazywana wiedza była możliwa do wykorzystania w praktyce. O wysokiej jakości kursu świadczy uzyskanie przez tą placówkę certyfikatu ISO, który przyznawany jest jedynie najbardziej profesjonalnym oraz kompleksowym szkoleniom. Istotne są też opinie i recenzje zadowolonych uczestników kursu. Wymagania względem umiejętności głównego księgowego są minimalnie różne w poszczególnych firmach i placówkach – kurs na głównego księgowego daje jednak bardzo solidną podstawę, którą księgowy może rozwijać oraz rozbudowywać w trakcie trwania swojej kariery zawodowej. Bardzo dobrym pomysłem na rozwijanie kompetencji jest uczestniczenie w kolejnych kursach i szkoleniach, a także konferencjach branżowych. Pozwala to uzyskać szerokie pojęcie o nowościach w zakresie księgowości oraz zmieniających się ustawach czy wytycznych względem pracy.