Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogZaro
Jedną z wysokich pozycji jakie można osiągnąć w świecie finansów jest pozycja dyrektora finansowego. Ale to nie koniec możliwej ścieżki zawodowej. Nawet dyrektor finansowy może awansować. Najczęściej na stanowisko dyrektora zarządzającego, a nawet może zostać członkiem zarządu. Wszystko zależy od tego dla jakiej firmy pracuje. Dyrektor finansowy osiąga też wysokie zarobki. Oczywiście tutaj wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa dla którego pracuje, która wyliczana jest w rocznych przychodach. W Warszawie w dużej firmie dyrektor finansowy może liczyć średnio na 33 tysiące złotych brutto miesięcznie! Wynagrodzenie i prestiż zależy od wielkości firmy. W mniejszych miastach oraz w małych firmach jest to średnio 20 500 złotych brutto miesięcznie! Stawki są niewiarygodnie wysokie. A do tego dochodzi jeszcze premia. Średnio jest to 10%, a zatem takie wynagrodzenie może powiększyć się jeszcze o 2-3 tysiące złotych miesięcznie. Zwykle też dyrektorom są przydzielane premie kwartalne i roczne, albo od obrotu firmy.
Jak zostać dyrektorem finansowym? Tutaj niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i zbierać doświadczenie zawodowe. Ale nie trzeba mieć studiów wyższych, choć faktycznie jest to przydatne, ponieważ na studiach z zakresu zarządzania, ekonomii czy finansów można nabyć wiedzy, która później przyda się w pracy. Jednakże takiej wiedzy można nabyć też na kursach. Można znaleźć kurs dla kandydatów na dyrektora finansowego, na którym można ugruntować swoją wiedzę z zakresu zarządzania finansami, rachunkowością finansową, przepisów podatkowych czy controllingu ogółem. Ale taki kurs przygotowuje też do zdania innych egzaminów z dziedziny księgowości, które dyrektorom finansowym są bardzo potrzebne, aby awansować. Niestety w tym zawodzie im więcej certyfikatów i egzaminów zdamy, tym szybciej możemy awansować.
Gdzie można znaleźć taki pomocy kurs? W Krajowej Izbie Księgowych. Ta placówka szkoleniowa jest wpisana na listę jednostek oświatowych i uznawana przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to też, że po zakończeniu kursu i zdaniu wymaganego egzaminu kończącego naukę dokumenty zostaną wydane na wzorze MEN. A to z kolei gwarantuje, że zostaną uznane w każdej firmie, a nawet w przedsiębiorstwach państwowych, w bankach komercyjnych czy międzynarodowych korporacjach. Warto też wiedzieć, że Krajowa Izba Księgowych może poszczycić się certyfikatem jakości ISO9001:2009 już samo to świadczy o poziomie jaki ma ta placówka szkoleniowa i o jakości kursów jakie prowadzi. Dlatego wybierając kurs nie można patrzeć tylko na zakres zagadnień na nich omawianych, ale też na to, kto prowadzi kurs i jakie dokumenty po jego ukończeniu dostaniemy.