Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogZaro

W każdym przedsiębiorstwie zatrudniona jest osoba odpowiedzialna za wyliczanie pensji innych pracowników i swojej. Takie stanowisko nazywa się specjalistą do spraw wynagrodzeń. Często jest to też stanowisko specjalisty do spraw kadr i płac. Jak nazwa wskazuje na stanowisku specjalisty można też dobrze zarabiać. W dziale wynagrodzeń, czy w dziale księgowości, bo często ten dział po prostu za to odpowiada zawsze znajdzie się miejsce dla pracowników – asystentów i specjalistów. W dużych firmach najczęściej nad całym działem ma nadzór jeszcze kierownik lub główny księgowy. Nie mniej już sama pozycja specjalisty do spraw wynagrodzeń jest kusząca także finansowo.

Wystarczy przejrzeć raport płacowy dla stanowiska specjalisty ds. wynagrodzeń w Polsce. Wychodzi z niego, że specjalista ds. wynagrodzeń ma zarobki na średnim poziomie 6431 złote miesięcznie, ale brutto. Dla przypomnienia wysokość aktualnej pensji minimalnej to 2100 złotych brutto. Oznacza to, że już sama średnia zarobków na stanowisku specjalisty do spraw wynagrodzeń jest ponad trzy razy wyższa niż minimalna krajowa! Warto też wiedzieć, że co czwarty specjalista ds. wynagrodzeń zarabia więcej niż 7966 złotych brutto na miesiąc. A jeśli pracujemy już na takim stanowisku i myślimy o awansie lub zmianie zatrudnienia i podjęciu pracy jako kierownik działu to możemy liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 8911 złotych brutto! Jednak nie da się ukryć, że na najwyższe stawki mogą liczyć tylko osoby dobrze wykwalifikowane i pracujące w dużych miastach lub w przedsiębiorstwach przynoszących wysokie dochody roczne.

Jak zacząć karierę w dziale kadr, księgowości czy wynagrodzeń? Wbrew pozorom nie zawsze do objęcia wysokiego stanowiska potrzebne jest wysokie wykształcenie. Ale nie oznacza to, że nie potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Takiej wiedzy można nabyć na przykład na kursie dla specjalisty ds. wynagrodzeń. Można nawet odbyć kurs online, który ma ten sam zakres materiału co kurs stacjonarny. Mimo, że ofert kursów jest wiele warto najpierw sprawdzić kto taki kurs organizuje.

Przede wszystkim jednostka organizująca kurs musi być wpisana na listę placówek oświatowych. Oprócz tego musi spełniać wymagania Ministra Edukacji Narodowej, oraz w tym wypadku Ministerstwa Finansów. Wydawane dokumenty i zaświadczenia po ukończeniu kursu wraz z tytułem specjalisty muszą być wydane na druku zgodnym ze wzorem zamieszczonym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Kto spełnia takie wymagania? Krajowa Izba Księgowych! A do tego jest to placówka, która poszczycić się może certyfikatem jakości ISO. Choćby to świadczy o tym, że jest to placówka oświatowa, która szkoli najlepiej w Polsce.