Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogOnline

Kursy online cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Jest to sposób na szybkie zdobycie kwalifikacji zawodowych, ale nie oznacza to, że podczas kursu nauczymy się mniej niż w zwyklej szkole, bo to zdecydowanie nie prawda. Inna jest tylko metoda nauczania, ponieważ podczas kursu online samemu trzeba zapoznać się z materiałem, zrobić sobie notatki z najważniejszych naszym zdaniem zagadnień i poświęcić czas na samodzielną naukę. Jest to świetna metoda nauki, gdy nie lubimy uczyć się w grupie, szybko nas to rozprasza lub po prostu nie mamy czasu na tradycyjny kurs. Ale wiedza nabyta podczas takiego modelu kursu jest ta sama, co wiedza podczas kursu stacjonarnego. Pod warunkiem, że zapiszemy się na kursy księgowości online w renomowanej instytucji.

Krajowa Izba Księgowych oferuje kursy dla księgowych online, które również uznawane są przez Ministra Edukacji Narodowej. Po ich ukończeniu otrzymuje się dokumenty zgodne ze wzorem MEN, które upoważniają do wykonywania zawodu. Oznacza to, że ta jednostka oferuje kursy na wysokim poziomie, zgodne z obecnymi wymaganiami Ministra odpowiadającego za szkolenie wszystkich grup osób, w tym przyszłych księgowych. Krajowa Izba Księgowych oferując kursy dla księgowych musi też spełniać wymogi Ministra Finansów. Warto też wiedzieć, że jakość kursów online organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych potwierdza certyfikat ISO9001:2009, do wydania którego także trzeba spełniać wiele wymagań, które rzecz jasna podlegają późniejszej kontroli. Dlatego można mieć pewność, że ta instytucja uczy wedle aktualnych wymogów i gwarantuje otrzymanie dokumentów, które będą aprobowane w każdej firmie, banku czy w instytucji publicznej.

Czego można się nauczyć na takim kursie dla księgowych? To zależy, ponieważ można zacząć kurs księgowości od podstaw, dla osób które wcześniej się jej nie uczyły, a chcą pracować jako księgowy. W grę wchodzą również kursy dla asystentów w księgowości czy też kursy dla księgowych po angielsku, czyli dla osób, które będą pracować w międzynarodowych firmach i muszą znać zawodowy angielski. Można też z powodzeniem znaleźć kursy przygotowujące do objęcia stanowiska samodzielnego księgowego czy głównego księgowego. Można więc powiedzieć, że każdy według stopnia nabytych już umiejętności może wybrać kurs, na którym nauczy się nowych zagadnień i podniesie swoje kwalifikacje.