Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Praca w księgowości to jedno z najbardziej stabilnych miejsc zatrudnienia. Zawód księgowego cieszy się bardzo dużym uznaniem i zaufaniem społecznym. Co prawda księgowość może uchodzić za monotonną lub nawet nudną, ale wcale tak nie jest. Obecnie księgowy staje przed różnymi wyzwaniami każdego dnia. Ponadto zmieniają się też przepisy prawne, ulegają aktualizacji programy komputerowe, w których prowadzi się księgowość a wreszcie sama przedsiębiorczość w Polsce ulega zmianie i obecnie można pracować w międzynarodowych korporacjach w każdym większym mieście. A to oczywiście też wiąże się z wieloma wyzwaniami w pracy. Ale jak zostać księgowym i zyskać stabilną pracę?

Wystarczy mieć wykształcenie średnie, aby móc zapisać się na kursy z księgowości. Osoba, która jeszcze nigdy nie pracowała w dziale księgowym może wybrać kurs księgowości od podstaw. Z kolei osoba, która ma już większe doświadczenie w pracy jako księgowy niższego stopnia może zapisać się na kurs dla samodzielnych księgowych, aby móc pracować na samodzielnym stanowisku. Można znaleźć bardzo wiele kursów z dziedziny nauki księgowości. Dlatego zarówno osoby, które nigdy nie pracowały w księgowości a chciałyby zacząć jak również osoby, które wiele lat temu ukończyły szkołę w tym zakresie, ale nie praktykowały zawodu mogą znaleźć najlepszy dla siebie kurs.

Pozostaje jeszcze kwestia znalezienia placówki organizującej odpowiedniej jakości szkolenia. Niestety w Polsce wybór jest wręcz za duży i można znaleźć wiele szkół czy instytucji organizujących kursy, ale nie każde spełniają wymagania Ministerstwa Finansów czy Ministra Edukacji Narodowej. Krajowa Izba Księgowych spełnia wszystkie podane wymagania, nadto jest wpisana na listę placówek oświatowych. Zatem zapisując się na kursy księgowości w tej instytucji można mieć pewność, że wszystkie standardy nauki będą spełnione, a my sami z kursu odniesiemy pożytek merytoryczny. Gwarantem są wystawione dokumenty po ukończeniu kursu, które będą miały praktyczną wartość, ponieważ są zgodne ze standardem dokumentów uznawanym przez MEN. A to oznacza, że mając certyfikat ukończenia kursu księgowego w KIK można starać się o pracę wszędzie, w tym w międzynarodowych korporacjach.

Wybór miejsca kształcenia jest bardzo ważny. Krajowa Izba Księgowych to placówka renomowana, spełniająca wymogi MEN, ale też certyfikowana ISO9001:2009, co świadczy o wysokiej jakości szkolenia. A im lepszy poziom kursu, tym możemy zdobyć wyższy poziom umiejętności, a to z kolei przekłada się na poziom wykonywanej przez nas pracy. Księgowy jest jedną z najważniejszy osób w firmie, więc warto uczyć się tylko w najlepszej placówce, aby być najlepiej przygotowanym do wykonywania obranego zawodu.