Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogRadom

Praca w księgowości wbrew pozorom jest pełna wyzwań. Codziennie można mieć do czynienia z innymi operacjami gospodarczymi czy działaniami firmy, które trzeba udokumentować. Dlatego nie można powiedzieć, że jest monotonna i codziennie robi się to samo. Faktycznie praca księgowego bazuje na pewnych schematach, ponieważ codziennie trzeba pracować według ustalonych przepisów i standardów, ale nie oznacza to, że jest nudna. Zwłaszcza, jeśli pracuje się w biurze rachunkowym, gdzie pomocy księgowego wymaga wiele przedsiębiorstw o różnych profilach działalności.

Mimo, że księgowość to praca wymagająca stałego postępowania i konsekwencji, a także jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem to nie mija zainteresowanie uzyskaniem tytułu księgowego i pracą w dziale księgowym. Obecnie jest wiele różnych stanowisk w dziale księgowym, do których potrzebne są różne kwalifikacje zawodowe czy też doświadczenie o różnym stażu. Można pracę w księgowości zacząć od stanowiska asystentki, a po zdobyciu doświadczenia zacząć pracować jako księgowy. Jednak najlepszą opcją jest praca jako samodzielny księgowy.

Samodzielne stanowisko księgowego oznacza większą odpowiedzialność, więcej przydzielanych zadań, ale też wyższą pensję, na co wiele osób liczy pracując w dziale księgowości. Ponadto jest to także krok bliżej do osiągnięcia pozycji głównego księgowego. Co w księgowości jest jedną z najwyższych pozycji zawodowych. Ale czy żeby zostać samodzielnym księgowym trzeba iść na kolejne studia? Nie, obecnie wystarczy znajomość rachunkowości oraz zrobienie kursu. Taki kurs to kurs samodzielny księgowy w Radomiu lub w innym mieście.

Podczas kursu dla samodzielnych księgowych można nauczyć się zagadnień związanych z objęciem samodzielnego stanowiska pracy, ale też podwyższyć swoje umiejętności w zakresie księgowości tak, aby nikt nie musiał po nas poprawiać pracy czy robić korekt. Taki kurs jest świetnym narzędziem do podniesienia zakresu swojej wiedzy oraz zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Kto organizuje takie kursy? Między innymi jest to Krajowa Izba Księgowych. Placówka ta wpisana jest do ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru jednostek szkoleniowych, co oznacza, że ma pełne prawo do prowadzenia szkoleń czy kursów w różnej tematyce. Podczas kursu można korzystać z platformy e-learningowej co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które pracują zawodowo w pełnym wymiarze godzin i mają ograniczony czas wolny, który mogli by przeznaczyć na dodatkową naukę. Ucząc się online można to robić we własnym domu, kiedy mamy czas lub nawet w podróży, jeśli to nam odpowiada. Jest to po prostu wygodna forma nauki aktualnego lub całkiem nowego zawodu.