Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogZar

Księgowość to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina. Od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników w tej branży. Mimo tego, że obecnie dużą część pracy księgowego została zastąpiona przez nowoczesne programy informatyczne to wciąż wiele zależy od człowieka oraz jego kwalifikacji i umiejętności w kontekście jego pracy. Dlatego też każda osoba, która pracuje w księgowości lub wiążę z nią swoją przyszłość (np. przyszli studenci lub absolwenci takich kierunków jak rachunkowość, finanse czy księgowość) powinna być świadoma faktu, że należy się cały czas dokształcać oraz zwiększać swoje kompetencję, ponieważ tego bezwzględnie wymaga polski rynek. Dobrym rozwiązaniem na zwiększanie swojej wiedzy oraz dopracowywanie umiejętności (np. ucząc się nowych rozwiązaniach technologicznych ułatwiających pracę – chociażby programów komputerowych) jest uczestnictwo w profesjonalnie zorganizowanych kursach. Decydując się na udział w kursie warto jest wybrać taką placówkę, która świadczy szkolenia na wysokim poziomie (potwierdzone licznymi nagrodami czy zaświadczeniami, np. certyfikatem ISO) oraz dba o swoich kursantów. Na tle wielu różnych placówek bezwzględnie wyróżniają się kursy oferowane przez Krajową Izbę Księgowych. KiK realizuje kursy w sposób profesjonalny oraz merytoryczny (za co odpowiada szereg specjalistów i wykładowców), a także – co jest bardzo ważne – realizuje program kursów zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez MEN. Dodatkowo w przeciwieństwie do innych placówek oferujących kursy dotyczące księgowości, Krajowa Izba Księgowych nieustannie dba o wysoką jakość oferowanych usług dla swoich kursantów. Wiele kursów organizowanych jest w trybie online, co jest dużym udogodnieniem dla potencjalnych klientów, ponieważ mogą przyswajać wiedzę z kursu w sposób dostosowany do swoich potrzeb i możliwości.

Jednym z bardziej popularnych szkoleń oferowanych przez KiK jest kurs płace online dotyczący organizacji dokumentacji płacowej w firmach różnego typu oraz wielkości. Kończy się on wydaniem przez Krajową Izbę Księgowych zaświadczenia potwierdzającego odpowiedni poziom wiedzy branżowej z zakresu szkolenia oraz wydaniem certyfikatu w dwóch językach – zarówno polskim, jak i angielskim. Taka dokumentacja ukończenia kursu pozwala na wpisanie go w swoje CV oraz wykazanie się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, co zwiększa konkurencyjność pracownika na rynku pracy. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych szkoleniowców, a materiały dydaktyczne przygotowane dla kursantów zawierają zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne.