Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogSamo

Osoby niepełnosprawne często mają trudności z odnalezieniem zadowalającej pracy. Bardzo często standardowe formy kształcenia ponadto utrudniają edukację oraz proces zdobywania nowych umiejętności, które są bardzo cenne w planowaniu oraz zarządzaniu karierą zawodową. Obecnie rynek pracy jest jednak nastawiony na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością różnego typu. W celu zwiększenia kompetencji zawodowych polecane jest uczestnictwo w kursach oraz szkoleniach organizowanych przez placówki oraz firmy.

Wśród polecanych kursów znajdują się kursy z zakresu księgowości, które są organizowane między innymi przez Krajową Izbę Księgowych i cieszą się bardzo dużym powodzeniem oraz uznaniem. Na tle konkurencji KIK wyróżnia się dużym dostosowaniem kursów do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wszechstronną ofertą różnorodnych szkoleń, które pozwalają uzyskać odpowiedni certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu danego kursu. Wśród szczególnie polecanych kursów znajduje się między innymi kurs na samodzielność w pracy księgowego, zwany inaczej kursem samodzielnego księgowego. Pozwala on uzyskać niezbędne kwalifikacje do pracy na stanowisku księgowego, a także nadzorowania pracy innych osób zatrudnionych na niższych stanowiskach w danej firmie czy placówce.
Kurs na samodzielnego księgowego realizowany przez KIK cechuje się bardzo wysoką efektywnością kształcenia, a statystyki mówią, że większość kursantów po zdobyciu certyfikatu oraz tytułu samodzielnego księgowego w krótkim czasie odnalazła satysfakcjonującą pracę. Krajowa Izba Księgowych organizuje swoje kursy w bardzo przystępnej dla kursantów formie. Są to szkolenia, które odbywają się online za pomocą nowoczesnej i przejrzystej platformy internetowej. Jest to z pewnością bardzo duże udogodnienie dla wszystkich zainteresowanych taką formą kształcenia dla osób niepełnosprawnych – szczególnie z niepełnosprawnością ruchową.

Kurs samodzielnego księgowego realizowany przez KIK w formie online pozwala na samodzielne dostosowanie czasu trwania nauki oraz szybkości przyswajania wiedzy do aktualnych potrzeb kursanta. W przeciwieństwie do typowych kursów stacjonarnych nie wymaga się od uczestnika dojeżdżania do miejsca, gdzie odbywa się kurs – jest to bardzo kłopotliwe i kosztowne dla wielu uczestników, szczególnie osób niepełnosprawnych. Kurs samodzielnego księgowego pozwala na uzyskanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak również rozbudowaniu praktycznych umiejętności. Zakres przekazywanej wiedzy zgodny jest z wytycznymi MEN, a certyfikaty wydawane przez jednostkę za zaliczony kurs są powszechnie honorowane przez czołowe polskie firmy, a także placówki zagraniczne. Jest to wiec doskonała możliwość na zdobycie wysokich kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych, które umożliwiają podjęcie stabilnego zatrudnienia.