Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogKielce

Praca w księgowości jest wielkim marzeniem wielu osób. Gwarantuje stabilne warunki pracy oraz bardzo dobre wynagrodzenie. Aby zostać jednak dobrym księgowym należy posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności. Nikt bowiem nie zgodzi się na zatrudnienie osoby, która wykazuje niskie kwalifikacje w swoim fachu – w końcu na księgowym spoczywa bardzo duża odpowiedzialność, od której bardzo często zależy prawidłowe funkcjonowanie firmy czy danej instytucji. Wszelkie uchybienia mogą mieć poważne konsekwencje i skutki oraz skończyć się po prostu w sądzie za niedopilnowanie swoich obowiązków. Dlatego też każdej firmie oraz przedstawicielom jej władz, niewątpliwie zależy, aby w swoich szeregach posiadać wykwalifikowanego księgowego, który sprawnie wykonuje wszystkie swoje obowiązki oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem wszelkich kwestii związanych z księgowością i dokumentami.

Dla kandydata na stanowisko księgowego (bez względu na to czy będzie to praca w mniejszej czy większej firmie) wskazane jest ukończenie odpowiednich studiów (na przykład dotyczących finansów i rachunkowości) oraz wzięcie udziału w licznych kursach. Przydatny jest na przykład kurs samodzielnego księgowego, który umożliwia podjęcie pracy w firmach oraz instytucjach prywatnych oraz państwowych. Kurs na samodzielnego księgowego organizowany jest między innymi w Kielcach oraz na terenie większości polskich miast. Jest to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i tym samym zwiększenia kwalifikacji zawodowych.

Obecnie – kiedy rynek pracy jest bardzo wymagający – uczestnictwo w certyfikowanych kursach jest bardzo korzystne oraz pozwala zwiększyć swoją konkurencyjność na tle innych potencjalnych pracowników. Dzięki temu CV pracownika staje się bardziej atrakcyjne dla pracodawcy – w końcu każdemu zależy na tym, aby jego pracownik był jak najbardziej wykwalifikowany oraz obeznany w nowościach branżowych. Kurs Samodzielny Księgowy organizowany przez Krajową Izbę Księgowych jest polecanym szkoleniem przez specjalistów oraz osoby z branży. Niewątpliwie jego zaletą jest fakt, że kursant po zakończeniu z pozytywnym wynikiem kursu otrzymuje Dyplom Samodzielnego Księgowego i certyfikat ukończenia kursu Samodzielnego Księgowego, a także od tej chwili może posługiwać się tytułem Samodzielnego Księgowego. Szkolenia organizowane przez KIK posiadają certyfikat ISO, który świadczy o wysokiej jakości prowadzonego szkolenia oraz wysokiej zawartości merytorycznej kursu. Dodatkowo jest on realizowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) co zwiększa jego atrakcyjność oraz jest gwarancją zgodności przekazywanych treści z najnowszymi rozporządzeniami w branży