Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/132/kurs-specjalista-ds-kadr-online/src-BlogKadry

Osoby pracujące w branży związanej z księgowością nie mogą narzekać w Polsce na brak zleceń. Nie dotyczy to jedynie funkcji głównego księgowego – najlepiej płatnej, ale też najbardziej odpowiedzialnej. Obecnie w biurach rachunkowych, jak i firmach z innych branż zatrudniani są specjaliści różnego typu, wśród nich nie brak osób zajmujących się kadrami i płacami w przedsiębiorstwie. Osoby, które orientują się w szeroko rozumianej branży finansowej i ekonomicznej mogą zdobyć nowe, ciekawe umiejętności, zapisując się na kurs kadry i płace online. Absolwenci szkolenia mogą liczyć na interesującą i pewną posadę w każdym mieście. Jest to też idealna oferta dla osób, które pracują już w branży, lecz pragną podnieść swoje kwalifikacje. Czy jednak internetowa forma kursu ma sens? Gdzie szukać najlepszej oferty dydaktycznej w tym zakresie?

Obecnie w Polsce najciekawszą ofertę edukacyjna w branży posiada Krajowa Izba Księgowych, organ kompetentny i profesjonalny, który wyszkolił już wiele tysięcy specjalistów w zakresie rachunkowości. Placówka ta, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła na rynek kursy online, które pozwalają znacznie szerszemu gronu zainteresowanych zwiększać swoje kompetencje. Taka forma szkolenia pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy – na dojazdach, noclegach czy wyżywieniu poza domem. Każdy etap edukacji realizowany jest w domu kandydata, potrzebuje on do tego wyłącznie komputera z dostępem do Internetu. Opcja jest szczególnie polecana mieszkańcom niewielkich miast, w których próżno szukać odpowiedniej oferty stacjonarnej.

Jednak czy ukończenie kursu w zakresie kadr i płac, w formie internetowej, to realna szansa na poprawę naszej sytuacji zawodowej? Oczywiście! Kursy online organizowane przez KIK niczym nie odbiegają od tych stacjonarnych. Są nie tylko zgodne z międzynarodową normą ISO, ale też z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Dzięki temu absolwenci kursu mogą spokojnie znaleźć zatrudnienie jako specjaliści od kadr i płac w firmach w całej Polsce. Posad nie brakuje również w biurach rachunkowych, które nieustannie prowadzą rekrutację nowych pracowników. Należy również pamiętać, że KIK znajduje się w rejestrze placówek szkoleniowych Urzędu Pracy, dlatego osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą starać się o dofinansowanie kursu z budżetu miasta.

Szkolenie składa się z czterech bloków programowych, w których znajdziemy zagadnienia związane z m.in. prawem pracy, form zatrudniania pracowników dostępnych w Polsce, aktualnych stawek wynagrodzenia czy informacji dotyczących urlopów. Po pomyślnym zdaniu wszystkich egzaminów, świeżo upieczony specjalista ds. kadr otrzymuje dyplom oraz certyfikat, które potwierdzają zdobyte umiejętności.