Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogKrak

Stanowisko kontrolera finansowego jest bardzo ciekawą ofertą pracy. Można powiedzieć, że jest to alternatywa dla stanowiska głównego księgowego, choć obie osoby, zwłaszcza w dużej firmie muszą ze sobą ściśle współpracować. Kontroler finansowy to tak naprawdę pracownik działu kontrolingu o najwyższym stopniu, często może być przez to nazywany dyrektorem do spraw finansowych, o ile nie został tak nazwany główny księgowy. Dlatego też często porównuje się te dwa stanowiska pracy. W małych firmach kontroler finansowy może pracować na samodzielnym stanowisku, ale w dużych przedsiębiorstwach podlega mu cały dział. Tak władza idzie też w parze z pensją. Jak zostać kontrolerem finansowym?

Można ukończyć kurs I stopnia kontrolera finansowego w Krakowie czy też online. Takich kursów jest obecnie bardzo dużo, ale nie każda szkoła ma odpowiednie uprawnienia do jego organizowania. Jak to sprawdzić? Przede wszystkim placówka organizująca kurs musi być wpisana na listę placówek oświatowych i spełniać wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Po czym to poznać? Choćby po dokumentach, jakie są wydawane po zakończeniu kursu. Jeśli są wydawane na wzorze zatwierdzonym przez Ministra Edukacji Narodowej to oznacza, że i kurs będzie przez niego akceptowany. Krajowa Izba Księgowych oferuje kurs I stopnia kontrolera finansowego i każdemu uczestnikowi kursu, który zda egzamin końcowy wydaje certyfikat, który jest zgodny ze wzorem MEN. Ponadto po uzyskaniu takiego certyfikatu można zapisać się na kurs II stopnia kontrolera finansowego czy też uzyskać na koniec pełnie uprawnienia w tym zawodzie bez konieczności odbycia studiów wyższych. Warto też wiedzieć, że Krajowa Izba Księgowych współpracuje z Urzędami Pracy, a więc wiele osób ma szanse na dofinansowanie kursu przez Urząd Pracy.

Kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych to kursy online, które wbrew obawom wielu osób też są uznawane przez Ministra Edukacji Narodowej jako profesjonalne i rzetelne szkolenie w celu uzyskania zawodu lub podniesienie swoich umiejętności do objęcia nowego stanowiska pracy. Takie kursy są świetną alternatywą dla osób, które nadal się uczą na przykład na stacjonarnych studiach wyższych albo pracują na cały etat i nie mają czasu na kolejną szkołę. Kurs online to taka sama dawka wiedzy jak kurs stacjonarny, ale przerabia się jego etapy samodzielnie przez co można się nauczyć więcej i przede wszystkim w swoim tempie. Dlatego też mimo, że uczymy się sami to nauka ta będzie bardziej efektywna.