Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogBydg

Sytuacja na rynku pracy w Polsce w kwestii stanowiska głównego księgowego w tej chwili stała się problematyczna. Otóż brakuje tego rodzaju specjalistów, którzy mogliby pełnić obowiązki i spełniając oczekiwania zarządców przedsiębiorstw. Główny księgowy powinien mieć kilkuletnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku, a także powinien znać bardzo dobrze treść polskich ustaw o rachunkowości. Dodatkowo bez problemu powinien radzić sobie z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego. Poza tym dróg rozwoju zawodowych przy takich posiadanych umiejętnościach oczywiście nie brakuje. Jednak, w jaki sposób w dzisiejszych czasach szybko nabrać takich kompetencji? Nie jest to łatwa sztuka, zważywszy, że żyjemy w bardzo szybkim tempie nie tylko zawodowym, ale także prywatnym.

Rozwiązanie z tej kłopotliwej sytuacji znalazła jedna z najbardziej renomowanych instytucji oświatowych w całym kraju – Krajowa Izba Księgowych. Wpis do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych, to tylko część ze zdobytych uprawnień tego ośrodka prowadzącego kursy. Przede wszystkim na uwagę zasługuje postępowanie Krajowej Izby Księgowych zgodnie z rytmem panującego postępu technologicznego. Innowacją jest wprowadzenie szkoleń w postaci e-learningowej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które w danej chwili nie są w stanie podjąć nauki w ośrodkach stacjonarnych z powodu braku czasu lub środków finansowych. Wachlarz propozycji Krajowej Izby Księgowych zawiera wiele szkoleń internetowych, w tym tez kurs I stopnia głównego księgowego. Jego ukończenie jest równoznaczne z otrzymaniem oryginalnych dokumentów, które są zgodne z certyfikatami ISO oraz uprawnieniami i wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Platforma e-learningowa stworzona przez Krajową Izbę Księgowych odstaje zdecydowanie od konkurencyjnej jej rozwiązań. Na rynku nie brakuje podobnych ofert, ale niewiele prowadzonych szkoleń przez placówki może pochwalić się takimi uprawnieniami jak wspomniana instytucja oświatowa.

Dyplom zdobyty podczas internetowego kursu I stopnia głównego księgowego jest analogicznie podobny do tego, który można uzyskać w ośrodkach m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i wielu innych miast w Polsce pod względem wizualnym jak i prawnym. Dokumenty przekazywane przez Krajową Izbę Księgowych dla osób, które ukończyły pozytywnie cały program pozwalają na sprawowanie wyżej wymienionej funkcji zgodnie z wszelkimi uprawnieniami. Zachęcać do tego typu rozwoju zawodowego pod patronatem Krajowej Izby Księgowych nie trzeba chyba nikogo, gdyż to jedyna instytucja w Polsce, gdyż certyfikaty ISO są oznaczeniem potwierdzającym najwyższą jakość świadczonych usług.