Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogKik

Fakturzystka jest pracownikiem działu księgowości odpowiedzialnym za zarządzanie fakturami – ich wystawianie, korygowanie oraz wprowadzanie do systemu. W poniższym artykule przedstawimy zadania zawodowe fakturzystki oraz możliwości potwierdzenia swoich kwalifikacji.

Jak już wcześniej wspomniano, do głównych zadań fakturzystki należy m.in.: wystawianie faktur i not korygujących, sprawdzanie poprawności i korygowanie faktur, wprowadzanie faktur do systemu informatycznego oraz kontrola obiegu dokumentacji handlowej, przygotowywanie raportów, sporządzanie bieżącej wewnętrznej dokumentacji. Ważną kwestią jest również doświadczenie z programami księgowymi (np. program Symfonia, arkusze kalkulacyjne) oraz znajomość zagadnień handlowych (zasad fakturowania). Poza tym pracownik musi umieć obsługiwać kasę fiskalną. Fakturzysta powinien cechować się: dyspozycyjnością, komunikatywnością, dokładnością, sumiennością oraz umiejętnością wykonywania czynności pod presją czasu, a także kulturą osobistą i umiejętnością komunikacji interpersonalnej.

Ponadto, fakturzysta powinien mieć wykształcenie minimum średnie kierunkowe – finanse lub rachunkowość, jeżeli jednak posiada inne wykształcenie średnie, to nic nie szkodzi, ponieważ może zdobyć  kwalifikacje w tym zakresie poprzez uczestnictwo w kursach stacjonarnych lub online.

Najpopularniejszą jednak opcją kształcenia w dzisiejszych czasach, są kursy online. Kursy e-learningowe, są innowacyjna formą kształcenia i pozwalają zaoszczędzić czas na dojazdy w wybrane przez placówkę miejsce szkoleniowe oraz pieniądze, ponieważ są tańsze niż kursy stacjonarne, a dodatkowo dają możliwość uzyskania dokładnie takich samych kwalifikacji, co kursy stacjonarne.

Kurs fakturzystki online posiada wszystkie materiały szkoleniowe zgodne z wymaganiami merytorycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przygotowywane są przez interdyscyplinarny zespół specjalistów i zawarte są na innowacyjnej platformie dydaktycznej, a egzamin jest prowadzony w formie filmu zaliczeniowego. Dodatkowo uzyskane w trakcie szkolenia kwalifikacje, potwierdzone są certyfikatem wydawanym na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej dającym uprawnienia do pełnienia zawodu Fakturzystki, są to takie same uprawnienia jak po kursie stacjonarnym.  Jest to zatem bardzo wygodna, wiarygodna i nowoczesna forma potwierdzania wymaganych kwalifikacji zawodowych.

Kursy spełniające powyższe wymagania MEN posiada w swojej ofercie platforma kik.edu.pl, która dodatkowo współpracuje z Urzędami Pracy w całej Polsce, dzięki czemu pomaga osobom bezrobotnym otrzymać dofinansowanie, aby mogły rozwijać się pod względem swoich kwalifikacji zawodowych.