Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogGdynia

Pomysł na zewnętrznych dyrektorów finansowych kompletnie się nie sprawdził. Właściciele zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorstw zdecydowanie wolą inwestować w swoje jednostki, najlepiej te, które przeszły wewnętrzną rekrutację. Jaki potencjał niesie ze sobą nowo wykształcony kandydat na stanowisko dyrektora finansowego? To musi być osoba, która posiada doświadczenie w obszarze zarządzania finansami, potrafi wykorzystać potencjał wszelkich oszczędności, dąży do optymalizacji w zakresie dalszych działań i strategii przedsiębiorstwa, na którego rzecz działa. Czy w Polsce znajdziemy wielu praktykujących i odnoszących sukces dyrektorów finansowych? To pytanie zadaje sobie wielu pracodawców, co pokazuje, że w dalszym ciągu są poszukiwane tego typu jednostki.

W tych poszukiwaniach nie ustaje także Krajowa Izba Księgowych, która stworzyła nowy kanał do pozyskiwania takich osób. Mianowicie chodzi o internetowy kurs dyrektora finansowego. To innowacyjna formuła kształcenia się dla zarówno młodych, jak i starszych osób, które są w stanie obsługiwać w stopniu podstawowym programy edukacyjne. Platforma ta postawiona na wydajnym serwerze jest w stanie obsłużyć wiele osób w tym samym czasie. Podzielona na jednostki tematyczne pozwala na dostosowanie całego procesu nauczania do indywidualnego tempa przyswajania wiedzy przez kursanta. Krajowa Izba Księgowych pomyślała praktycznie o wszystkim, proponuje bardzo wysokiej jakości szkolenie, w końcu opatrzone certyfikatami ISO w przystępnej cenie. Jeśli dodamy do tego brak kosztów dodatkowych tj. benzyna, wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu, to właśnie to rozwiązanie staje się niebywale dostępne i atrakcyjne dla wielu osób. Krajowa Izba Księgowych stanowi już od wielu lat renomę na polskim rynku. Znajduje się na liście szkół i placówek edukacyjnych oraz w rejestrze instytucji szkoleniowych. W tym drugim przypadku pozwala to na możliwość wnioskowania o dofinansowanie kursu przez osobę zarejestrowaną o statusie bezrobotnego. Wystarczy przedłożyć pełen wykaz dokumentów w lokalnym Urzędzie Pracy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w pełni podziela wkład Krajowej Izby Księgowej w polską edukację. Przyszli dyrektorzy finansowi będą mogli godnie reprezentować kraj nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym. Już teraz wielu specjalistów uważa, że nie ma różnic między internetowym kursem dyrektora finansowego a tym odbywającym się stacjonarnie w Gdyni, Warszawie, Poznaniu i pozostałych miastach Polski. Z tego źródła należy czerpać garściami i z tego zdają sobie sprawę Polacy w każdym wieku. Rozwój zawodowy w końcu stoi przed nim otworem.