Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/168/kurs-dyplomowany-ksiegowy-online/src-BlogBydg

Zdobycie tytułu dyplomowanego księgowego to znaczący prestiż w środowisku osób zajmujących się na co dzień rachunkowością. Taka osoba posiada sprawdzoną wiedzę, którą na bieżąco aktualizuje. Poza tym posiada umiejętności w zakresie organizowania jednostek rachunkowości, prowadzi księgi rachunkowe oraz sporządza sprawozdania finansowe. Są one zawsze zgodne z polskimi oraz międzynarodowymi standardami obowiązującymi w kręgach rachunkowości. Poza tym dyplomowany księgowy prowadzi gospodarkę finansową, a także sprawy podatkowe wielu jednostek. Już od pewnego czasu w Polsce księgowi powinny posiadać stosowne oraz wszechstronne wykształcenie przy odpowiednim poziomie etyki zawodowej. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wspólnie z Krajową Izbą Księgowych stworzyło nie tylko czterostopniowy system łączący nowy tytuł dyplomowanego księgowego z już działającą na rynku ścieżką edukacyjną.

Otóż od pewnego czasu na rynku dostępne są internetowe kursy dyplomowanego księgowego. Za pośrednictwem specjalnie przygotowanego do tego celu interfejsu można pogłębiać swoją wiedzę na temat rachunkowości i wielu tajników rządzących światem księgowości. Krajowa Izba Księgowych jest najlepszą jednostką oświatową na rynku, stworzoną niejako do tego właśnie celu. Otóż to jedyna organizacja wpisana do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Powołana została po to, aby pomagać innym w zwiększaniu wiedzy, umiejętności czy też kwalifikacji zawodowych. Postęp technologiczny sprawił, że potrzebą rynku stało się internetowe szkolenie prowadzone na wielu płaszczyznach. To nie tylko wygodne, ale najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy po uiszczeniu stosownej opłaty. W ofercie Krajowej Izby Księgowych znajduje się wiele innych szkoleń. Zwłaszcza jednak internetowy kurs dyplomowanego księgowego jest godny uwagi, gdyż przypomina szkolenia stacjonarne w wielu miastach Polski, jak np. Bydgoszcz, Kraków czy Warszawa.

Warto zaznaczyć, że ta innowacyjna forma kształcenia kończy się egzaminem, który uprawnia do uzyskania stosownego dokumentów pozwalającego na legalną prace. Co za tym idzie, wydawane są na takich samych wzorach i także przepisach prawnych, co w przypadku nauki prowadzonej w sposób stacjonarny. Krajowa Izba Księgowych posiada wszelkie możliwe certyfikaty ISO, a do tego prowadzi działania zgodne z wszystkimi uprawnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza tym Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych. Co za tym idzie, każdy bezrobotny może złożyć wniosek o pokrycie kosztów internetowego kursu przez lokalny Urząd Pracy.