Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogLubl

Analityk kredytowy w swojej pracy zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętą branżą kredytową oraz obsługą kredytów. Do jego obowiązków zalicza się m.in. ocenę zdolności oraz wiarygodności kredytowej określonych podmiotów – począwszy od osób fizycznych, poprzez firmy i organizacje różnego typu. Dodatkowo analityk kredytowy zajmuje się określeniem ryzyka kredytowego danej firmy, a także przygotowuje analizy branżowe. W swojej pracy odpowiedzialny jest również za przygotowywanie wniosków i wszelkie dokumentacji, która jest niezbędna do uzyskania kredytu lub dofinansowania przez określony podmiot. Analityk kredytowy ściśle współpracuje między innymi z działem księgowości w danej firmie czy instytucji, a także z doradcami kredytowymi oraz przedstawicielami banków.

Analityk kredytowy zazwyczaj pracuje w swoim biurze do którego zaprasza się potencjalnych kontrahentów – czasami zdarza się jednak, że możliwa jest praca w krótkich delegacjach lub w innych instytucjach. Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć swoją karierę w dziale finansów i zostać analitykiem kredytowym z pewnością zainteresuje oferta kursu, który umożliwia uzyskanie tytułu Analityka Kredytowego oraz niezbędnego wykształcenia, które umożliwia podjęcie pracy w tym zawodzie. Kurs Analityk Kredytowy odbywa się między innymi na terenie miasta Lublin, ale możliwe jest także podjęcie nauki w innych miastach, a także poprzez nowoczesne szkolenie online. Na tle innych jednostek organizujących dodatkowe kształcenie zawodowe wyróżnia się między innymi Krajowa Izba Księgowych, która od wielu lat posiada szerokie doświadczenie w organizacji wysokiej jakości kursów oraz szkoleń. W ofercie KIK znajduje się między innymi właśnie Kurs Analityka Kredytowego – każdy uczestnik kursu po jego zaliczeniu otrzymuje Dyplom Analityka Kredytowego, a także certyfikat ukończenia kursu Analityka Kredytowego i wspomniany już wcześniej zawodowy tytuł Analityka Kredytowego. Warto zaznaczyć, że daje to pełne uprawnienia do świadczenia zawodu w sferze kredytów i finansów.

Kurs realizowany przez KIK prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych specjalistów w tej branży, co świadczy o bardzo wysokiej jakości kształcenia oraz wysokich kompetencjach zawodowych uzyskiwanych z tego tytułu podczas szkolenia. Kurs Analityka Kredytowego prowadzony przez KIK charakteryzuje się bardzo innowacyjnym podejściem do każdego uczestnika oraz daje możliwość dopasowania formy i trybu nauki do pozostałych obowiązków oraz pracy czy studiów – szkolenie prowadzone jest bowiem poprzez wygodną platformę do e-learningu.