Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogLubl

Analityk finansowy to osoba, która pracuje w dziale księgowości, finansów i rachunkowości lub w dziale kontrolingu – w zależności od wielkości firmy w której znajduje zatrudnienie oraz jej wewnętrznej organizacji. Zazwyczaj analityk finansowy pracuje pod zwierzchnictwem osoby na wyższym stanowisku, jaką jest kontroler finansowy lub dyrektor finansowy. Zakres obowiązków analityka finansowego jest bardzo szeroki i przede wszystkim uzależniony od profilu działalności firmy, instytucji czy organizacji. Zazwyczaj bierze on czynny udział w planowaniu budżetu podmiotu (zarówno kwartalnego, rocznego, jak i planu wieloletniego), a także ściśle współpracuje z działem księgowości w kwestii finansów oraz rachunkowości. Dodatkowo analityk finansowy odpowiedzialny jest za sporządzanie raportów, analiz finansowych oraz analiz rentowności na zlecenie organów wyższych.

Aby móc pracować na stanowisku analityka finansowego niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych. Przydaje się również bardzo dobra znajomość programów – począwszy od Microsoft Office poprzez branżowe programy używane w finansach oraz rachunkowości, a także umiejętność pracy własnej, współpracy w grupie i pracy pod presją czasu oraz w dużym stresie. W dążeniu do uzyskania zatrudnienia na stanowisku analityka finansowego niezbędne jest posługiwanie się określonym tytułem zawodowym. W tym celu warto jest przede wszystkim zapisać się na profesjonalny kurs.

W Polsce szkolenia dodatkowe z zakresu księgowości prowadzone są przez wiele różnorodnych jednostek – na tle konkurencji bez wątpienia wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która od lat jako organizator kursów i szkoleń zdobywa liczne wyróżnienia, certyfikaty świadczące o wysokiej jakości (np. certyfikat ISO) oraz uznanie ze strony specjalistów i absolwentów, a dodatkowo znajduje się na oficjalnym liście placówek edukacyjnych i szkół prowadzonych w Polsce, co potwierdza zarówno jakość i legalność nauczania. Kurs Analityk Finansowy ma miejsce m.in. w mieście Lublin, ale również na terenie wielu innych polskich miast. Krajowa Izba Księgowych przygotowała również alternatywę dla standardowych kursów stacjonarnych – mianowicie szkolenia w formie online za pomocą wygodnej i funkcjonalnej platformy do nauki zdalnej w zaciszu własnego domu. Po ukończeniu szkolenia zawodowego na Analityka Finansowego KIK wydaje każdemu uczestnikowi szkolenia dyplom oraz certyfikat ukończenia kursu, a także zawodowy tytuł Analityka Finansowego uprawniający do podjęcia pracy w tym zawodzie. Kurs realizowany przez KIK prowadzony jest zgodnie z rozporządzeniem MEN o dodatkowych formach kształcenia zawodowego oraz daje możliwość swobodnego dopasowania trybu nauki przez osoby pracujące lub studiujące, co niewątpliwie wyróżnia tę ofertę na tle innych kursów i szkoleń.