Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogWarsz

Ustalenie właściwej strategii finansowej firmy jest zadaniem bardzo trudnym. Znajomość mechanizmów rachunkowych to obowiązek. Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa w głównej mierze jest uzależnione od decyzji, które podejmują fachowcy z dziedziny księgowości. Poprzez sondowanie rynkowych trendów są oni w stanie wskazać te gałęzie gospodarki, które najlepiej nadają się pod inwestycje. Decyzje te mają niebagatelny wpływ na rozwój firmy pod warunkiem, że są one odpowiednie. Jednak analityk finansowy nie tylko znajdzie pracę w jednym z działów sporego przedsiębiorstwa czy na giełdzie. Zawód ten pozwoli również na działalność typowo konsultacyjną, z której chętnie korzystają kredytobiorcy. W szczególności w kwestiach, kiedy to wybór najkorzystniejszej opcji przerasta kompetencje przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że same banki nie ułatwiają sprawy, często wprawiając w zakłopotanie a w końcu w całkowite zagubienie potencjalnego klienta. Dlatego profesjonalna pomoc jest w tym przypadku czynnikiem, dzięki któremu konsument nie zaciąga długu, który później doprowadza go do upadłości.

Jeśli uważasz, że praca jako analityk finansowy to coś, w czym chciałbyś się realizować, koniecznie skorzystaj z usług Krajowej Izby Księgowych (KIK). Wybierając ofertę tego renomowanego podmiotu edukacyjnego, masz pewność, że korzystasz z najnowszych zdobyczy technologicznych, które zapewnią ci efektywną naukę. Izba jest wpisana do ewidencji szkół i placówek, do tego posiada szereg certyfikatów ISO.W przypadku etatu analityka doskonałą formą kształcenia jest kurs analityk finansowy. Warszawa to świetne miejsce zarówno do zrealizowania szkolenia, jak i stawiania pierwszych kroków w tym zawodzie. Wracając do instruktażu, to już na wstępie zapomnij o pracy w grupie i związanym z tym stresem. Cały kurs wykonasz w domu lub gdzie tylko będziesz chcieć pod warunkiem, że masz do dyspozycji komputer ze stałym połączeniem z internetem. Kluczem do pozytywnego ukończenia szkolenia jest specjalistyczna platforma e-learningowa. Dzięki niej przyswoisz niezbędne informacje. W trakcie nauki będziesz rozwiązywać testy cząstkowe, które pozwolą ci usystematyzować wiedzę. Jeśli wolisz tradycyjne formy uczenia się, czyli za pomocą papierowych notatek, w każdej chwili możesz wydrukować wszystkie dostępne załączniki. Finalną część instruktażu stanowią film zaliczeniowy i test generalny. Na tym pierwszym dzielisz się nauczonym materiałem. Sam filmik nie musi być przesadnie długi, wystarczy, by trwał kilka, kilkanaście minut. I spokojnie możesz go nagrać smartfonem. Z kolei test generalny to losowo wybrane pytania z testów cząstkowych. Ukończenie szkolenia skutkuje otrzymaniem tytułu analityka finansowego, który jest zgodny z wszelkiego rodzaju rozporządzeniami wydanymi przez MEN.