Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogKrak
Coraz częściej można znaleźć oferty pracy na stanowisko fakturzystka. Można się zastanawiać czy nie wystarczy więc doświadczenie w sprzedaży, aby uzyskać takie zatrudnienie. Ale tak naprawdę fakturzystka czy fakturzysta ma o wiele więcej zadań niż tylko wystawianie dokumentu sprzedaży, a de facto sam sprzedawcą nie jest. Bardzo wiele osób myli zadania fakturzystki z zadaniami sprzedawcy. Oczywiście niektóre się pokrywają, ale czym tak naprawdę zajmuje się fakturzystka? Fakturzystka jest pracownikiem działu księgowości. Można w uproszczeniu nazwać jej pracę jako asystentki, ale ma też szereg zadań do wykonania, do których potrzebna jest specjalistyczna wiedza.
Fakturzystka zajmuje się między innymi zarządzaniem fakturami oraz procesami i zadaniami związanymi z ich wystawianiem, otrzymywaniem czy też korygowaniem. Bardzo często fakturzystka wprowadza do systemu księgowego fakturę sprzedaży i fakturę zakupu oraz wystawia do nich dokumenty magazynowe, które poświadczają wydanie towaru lub jego przyjęcie, gdy jest to firma handlowa. Oprócz tego, gdy zachodzi taka potrzeba zajmuje się korektą dokumentów i wystawieniem nowych. Dzięki temu osoba zajmująca się księgowaniem dokumentów nie musi sama się tym zajmować i może skupić się tylko na swoim zdaniu czyli prowadzeniu kont księgowych i bilansu. Fakturzystka pracująca w dziale księgowym może też awansować na asystentkę lub objąć inne stanowisko w tym dziale, jeśli ma odpowiednie kwalifikacje.
Jak zostać fakturzystką? Pomocny w tym może być kurs fakturzystki w Krakowie czy w innym mieście, w którym jest najwięcej ofert pracy na takie stanowisko. Żeby zrobić kurs warto orientować się w tematyce finansów, ekonomii czy rachunkowości, ale tak naprawdę wszystkiego od podstaw można nauczyć się na kursie. Pod warunkiem, że będzie prowadzony rzetelnie, dlatego trzeba dokładnie sprawdzać oferty kursów. Dlaczego warto zrobić kurs fakturzystki w Krajowej Izbie Księgowych? Po pierwsze Krajowa Izba Księgowych to placówka oświatowa i można to łatwo sprawdzić. Po drugie spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej w zakresie prowadzenia kursów online. A po trzecie wydawane przez KIK dokumenty po zakończeniu kursu są zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu MEN. Ponadto KIK posiada też certyfikat ISO, który potwierdza jakość działania tej placówki.
Kurs online jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ można go realizować w narzuconym przez siebie samego tempie. Jedna osoba ukończy go w 4 tygodnie, a inna w 8 tygodni, ale każda z nich będzie uczyć się tak jak jej pasuje i w tempie, w którym jest w stanie się nauczyć, a nie tylko zapamiętać, zdać egzamin i zapomnieć. Warto wiedzieć, że podczas takich kursów wiedza kursanta też jest sprawdzana poprzez testy cząstkowe czy zadania domowe. Dlatego nie można powiedzieć, że jest to łatwy kurs, ale z drugiej strony ma więcej zalet niż kurs stacjonarny.