Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogOpis

Specjalista ds. płac – opis stanowiska oraz obowiązków, jakie ciążą na takiej osobie, jest stosunkowo prosty. Osoba na takim stanowisku zajmuje się zarządzaniem oraz obsługą płac. Zatrudnienie jako specjalista ds. płac można znaleźć w wielu miejscach – począwszy od małych i większych firm, poprzez koncerny i duże przedsiębiorstwa. Wiele instytucji publicznych i prywatnych zatrudnia w swoich szeregach taką osobę. Specjalista ds. płac zajmuje się przede wszystkim regulowaniem stawek dla poszczególnych jednostek w danej firmie bądź instytucji, a także dbaniem o terminowość wypłat i realizację świadczeń dodatkowych. Osoba zatrudniona na tym stanowisku konsekwentnie współpracuje z księgowością w danej firmie. Bardzo często (szczególnie w mniejszych firmach) specjalista do spraw płac jest po prostu księgowym, co pozwala zminimalizować koszty zatrudnionych osób. Dodatkowo często zdarza się, że specjalista do spraw płac jest połączony w jeden zawód ze specjalistą do spraw kadr – jest to kolejny przykład zestawienia ze sobą dwóch zawodów, celem minimalizacji kosztów.

Aby zostać specjalistą do spraw płac należy posiadać wyższe wykształcenie – jest to zazwyczaj jeden z podstawowych wymogów względem potencjalnego pracownika. Preferowane są oczywiście kierunki ekonomiczne. Potencjalny pracownik powinien dodatkowo charakteryzować się dodatkowymi kwalifikacjami oraz doświadczeniem zawodowym – choć obecnie bardzo często daje się także szansę osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy i nie posiadają zbyt dużego doświadczenia zawodowego. Wymagane jest jednak ukończenie odpowiednich kursów, które umożliwiają posługiwanie się tytułem specjalisty ds. płac (czasami zamiennie używa się określania specjalista ds. wynagrodzeń). Aby dostać takie kwalifikacje najlepiej jest ukończyć profesjonalne szkolenie lub kurs.

Wśród wiodących polskich ośrodków szkoleń, które realizują kursy z zakresu księgowości znajduje się Krajowa Izba Księgowych. Na tle innych firm oferujących szkolenia, kursy organizowane przez KIK są profesjonalnie zrealizowane (zakres merytoryczny kursów przygotowywany jest przez specjalistów i najlepszych księgowych w kraju), a omawiane treści są zgodne z wytycznymi proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dodatkowo kurs specjalisty ds. płac organizowany przez Krajową Izbę Księgowych prowadzony jest również przez internet, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla wszystkich potencjalnych kursantów. Po zakończeniu Kursu Specjalisty ds. Płac uczestnik dostaje Dyplom Specjalisty, certyfikat ukończenia kursu oraz tytuł Specjalisty ds. Wynagrodzeń. Dzięki temu może znaleźć pracę w wielu sektorach i uzyskać stabilne zatrudnienie.