Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogPozn

Analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji czy klientów nie należy do czynności najłatwiejszych. Specjalista ds. kontrolingu powinien potrafić wykonywać kalkulacje dotyczące oceny rentowności planowanych projektów oraz inwestycji. Na jego barkach powinien spoczywać ciężar przygotowywania rocznego budżetu czy też planu wieloletniego. Kontrola ich realizacji czy analiza odchyleń jest bardzo ważna w kwestii tego, jak funkcjonuje całość organizacji. Kandydat na stanowisko specjalisty ds. kontrolingu powinien mieć doświadczenie zawodowe w księgowości oraz posiadać umiejętność posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi, bazami danych, a także być ponadprzeciętnym analitykiem. W jaki sposób zdobyć te wszystkie umiejętności? Czy wymaga to lat praktyki, ćwiczeń?

Otóż nie, okazuje się, że istnieją metody, które w szybszym tempie pozwalają na nadrobienie straconego czasu. Online kurs specjalisty ds. kontrolingu to nowa alternatywa dla tych, którzy chcą zmienić swoje obecne życie zawodowe. To pionierskie rozwiązanie zakiełkowało w głowach specjalistów działających w ramach Krajowej Izby Księgowych. Ta placówka oświatowa już od wielu lat świadczy wysokiej jakości szkolenia zgodne z wymogami MEN. Wszystkie kursy posiadają certyfikaty ISO, a to w środowisku edukacyjnym znaczy bardzo wiele. Poza tym Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do rejestru szkół i placówek edukacyjnych oraz może pochwalić się także zasłużonym miejscem w rejestrze wśród instytucji szkoleniowych.

Na czym polega wyjątkowość stworzonej na potrzeby rynku księgowości platformy e-learningowej? Otóż ten internetowy kurs na specjalistę ds. kontrolingu to wszystkie niezbędne materiały w jednym miejscu. Poza tym to, czego może pozazdrościć każdy kursant uczęszczający na szkolenia stacjonarne, to możliwość zasiadania do nauki o dowolnej porze. Osoba szkoląca się za pośrednictwem komputera zapoznaje się z materiałem szkoleniowym kiedy tylko znajdzie na to czas. Dokładnie, do interfejsu kursu może zalogować się przez całą dobę. To bardzo intuicyjne oprogramowanie, które zawiera wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Każdy kursant, który przejdzie wszystkie etapy nauki, może przystąpić do egzaminu końcowego. Jego zaliczenie umożliwia otrzymanie certyfikatu świadczącego o pozytywnym zapoznaniu się z całą wiedzą na temat pracy i obowiązków specjalisty ds. kontrolingu. To ten sam szablon oraz ta sama podstawa prawna, a na rynku pracy ta sama wartość co w przypadku szkoleń stacjonarnych. Między internetowym kursem specjalisty ds. kontrolingu a tym odbywającym się w Poznaniu czy innym mieście w Polsce można z czystym sumieniem postawić znak równości. Choć dla tych, którzy chcą zaoszczędzić i odczuwać komfort nauki, z pewnością online szkolenie okaże się o wiele bardziej atrakcyjne.